Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ennyi nettót kapok?

Miért ennyi nettót kapok?

Figyelt kérdés
Első fizetésemet kaptam meg ma, és még nem vagyok a témában. Bruttó 148.200 a fizetésem, ebből 91.000-t kaptam most meg. Korábban néztem egy kalkulátorral, és aszerint 104.000-t kellett volna kapnom. Hova lett az a 13.000? Valami adójóváírásos dologról is hallottam, ez most amiatt lenne?
2011. okt. 3. 08:39
 1/4 A kérdező kommentje:
...nem vagyok jártas a témában...
2011. okt. 3. 08:40
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, idén még jár neked adójóváírás, ami kb. 13.000 Ft. De ha nem kéred (márpedig eszerint nem kérted), akkor jövőre kapod meg egyösszegben a havi 13.000 Ft-okat a NAV-tól.
2011. okt. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ezen egyébként már nem lehet változtatni, ez már így marad jövő évig vagy mehetek ezzel valakihez, hogy szeretném most megkapni? Csak egy évre van szerződésem. Ez nem kavar be?
2011. okt. 3. 09:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy milyen szerződésed van, és bármikor kérheted az adójóváírást. Visszamenőleg már nem kapod meg, csak az adóbevallásodban, de az elkövetkező hónapokra már kérheted. Jelezd a munkáltatód felé az igényed!
2011. okt. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!