Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaalapú társadalom...

A munkaalapú társadalom munkatáborokat jelent, és diplomás nagyik mennek az erdőben?

Figyelt kérdés

Ott élnek, esznek. A gyerekek iskolába járnak oda. De a legfontosabb, hogy ott dolgoznak. EÜPA Citynek 17.000 alkalmazottja és lakója van délkelet-Kínában.

Erről készült egy film, itt van a leírása:

[link]

Vajon a Miniszterelnök Úr Magyarországon is így képzeli el a munka alapú társadalmat, hogy az emberek munkavárosokban éljenek és dolgozzanak?


Vagy pedig mint azt az egyik újság írta, úgy fog kinézni ez Magyarországon, hogy diplomás nagymamák erdőben dolgoznak többszáz kilométerre a lakhelyüktől, lepukkant, kiselejtezett vasúti kocsikban lakva, miközben újra dolgozni kényszerülő nyugdijas korú rendvédelmisek őrzik őket és kényszeritik munkára őket.


2011. okt. 7. 16:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha úgy is van, mi ezzel a baj?

Tudod, a munkanélküliségnél, a tehetetlenségnél nincs rosszabb az egészséges értékítéletű ember számára.

Én egy évig voltam munkanélküli, csináltam volna én már bármit, mint otthon ülni, de mivel nem volt protekcióm, nem vettek fel sehova, mert senkiházi 20 éves HRes kiscsajok nulla élettapasztalattal döntenek arról, hogy ki alkalmas, meg ki nem valamire egy darab papír alapján.


Nekem tökéletes a helyesírásom, fogalmazni is tudok, mégse álltak szóba velem.


A szerencsének köszönhettem, hogy felvettek valahova, nem is rossz fizetésért, de ugyanúgy alkalmas lettem volna a többi helyre is, ahova jelentkeztem. Végzettségem, tehetségem megvolt mindhez, ahova nincs, oda én nem is jelentkezek.


Ha közmunka, az is jobb, mint a híd alatt, legalább társaságban van, nincs ideje elkeseredni, drogozni, piálni, és ki tudja, mire lesz jó később a kollektíva, akiket ott megismer. A kevés pénz meg ösztönzi, hogy jobb állást keressen magának, ha már összeszedte magát.


Igen, én egyvalamit utálok, de nagyon: "a csendben megdögölhetsz, ha nem vagy csókos" elmúlt sok-sok évi politikáját.


Senki nem mondta, hogy a közmunka végső megoldás kell, hogy legyen, de a nulla ellátásnál, úgy, hogy mindenhonnan elutasítják, ez is sokkal jobb.


Hidd el, amikor az ember csinál valamit, akkor jobb helyet is könnyebben talál, mint ha tesped otthon, és magával viaskodhat.

2011. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!