Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy középiskolai...

Mennyit keres egy középiskolai tanár osztályfőnökként? Mennyivel keres jobban egy "egyszerű" szaktanárnál?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 11:28
1 2
 11/16 anonim válasza:
71%

Szia!

Én 2008 óta tanítok, középiskolában, két szakkal. Ofként +2 órát jelent (egy of óra amit tartok és plusz egy óra kedvezmény az adminisztrációs feladatokra). A bruttó of pótlék 6 vagy 7 ezer forint. Az alapbérem, bruttó (én már ugye léptem egyet, mert eltelt 3 év) 136500, és ebben benne van az is, hogy a két szakom miatt 9%-os szorzót kapok az alapbérre.

2011. okt. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
71%
Szinte semmivel sem keres jobban! Elenyésző a kb. 3-4000 Ft nettó! 40 évi tanítás után, of-ként (középiskolában) heti 4 túlórával és elképzelhetetlenül sok pénz nélküli szolgáltatással (tehetséggondozás, versenyekre készítés, kirándulások szervezése, klubdélutánok, fogadóórák, szülői értekezlet, statisztikák készítése stb.) nettó 150-160 között keresek (igaz, a két szakomból csak az egyiket tanítom, így plusz % nem jár rá). A munkám soha nem ér véget (dolgozatjavítás, feladatok-tesztek összeállítása, diákok lelkének ápolása stb.). Ha meg akarsz gazdagodni, ne légy kis hazánkban se középiskolai, se általános iskolai tanár!
2011. okt. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hát ez szomorú :( Pedig minden vágyam ez lenne. De így akkor lehet, hogy érdemes lenne külföldön próbálkoznom majd.
2011. okt. 18. 06:46
 14/16 anonim válasza:
100%
Biztos vagyok abban, hogy eljön az idő, amikor értékén fizetik majd meg a magyar pedagógusokat is, ahogyan teszik azt nyugaton és Távol-Keleten.
2011. okt. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Te nagyon naiv vagy. Ha így folytatódik,még rosszabb lesz a helyzetük. Már most is a nemzet napszámosai.
2011. okt. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
Ha 1970-80 tájékán azt mondta volna valaki, hogy egyszer (nemsokára) véget ér a szocializmus, hogy nov. 7-ét a kutya sem ünnepli majd, a SZU a történelemkönyvek egyik adata lesz... naivnak (vagy hülyének :)) bélyegezték volna. (A sort persze folytathatnám az ókortól mostanáig :)). "Öreg vagyok, nem hiszek semmiben..." - vallom Pilinszkyvel, de azt is hozzáteszem, hogy ugyanakkor mindent elképzelhetőnek tartok. A jót is :). Üdv: valaki, a "napszámosok" közül
2011. okt. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!