Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek? A többi lent.

Mit tegyek? A többi lent.

Figyelt kérdés

Az ország egyik legjobb gimnáziumába járok, okosnak tartom magam, és szeretnék egyetemre is menni.

Csak az a gond, hogy álmaim munkája a kamionsofőrség... :)

És ha elvégzek egy egyetemet, lesz két nyelvvizsgám, és odaállítok egy céghez, hogy vegyenek fel sofőrnek, akkor kapásból azt mondják, hogy túlképzett vagyok.

Ahhoz, hogy kamionsofőr legyek, bőven elég lenne a gimnázium is, de ha van eszem hozzá, akkor mindenképpen szeretnék egyetemet is végezni, viszont akkor hogy lehetnék kamionsofőr? Van esetleg olyan szakirány, ami ezzel kapcsolatos?

A válaszokat előre is köszönöm.


2011. okt. 17. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:

közlekedésmérnök, járműtervező gépész XD


ha kamionsofőr akarsz lenni, akkor nem írod bele a diplomádat az önéletrajzba, ennyi...(biztos olyan okos vagy, mint képzeled? ;) :D)

2011. okt. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legjobban akkor jársz, ha elmész egyetemre, szerzel valami menő mérnöki diplomát, amivel dolgozol külföldön néhány évet, és összegyűjtesz egy saját kamionra, amivel utána önállóan dolgozhatsz. Más alkalmazottjaként sofőrködni nem egy álommeló. Kevés a pénz és szorosak a határidők.
2011. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na ja...


Keress 10 év alatt annyi pénzt, hogy legyen egy kamionos céged és slussz passz.

2011. okt. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Smartguy86 ***** válasza:

Ha a képességeidből adódóan többre leszel képes, akkor eleve bűn kevesebbet adnod a világnak belőle. Ha nagyon kamionozni akarsz, akkor foglalkozz logisztikával vagy ahogy fentebb írják, legyél jármű vagy közlekedésmérnök. Ne pocsékold el az eszedet olyan munkára, aminél többre vagy hivatott.


Kamion vezethetsz bármikor. De alkotni csak így tudsz!

2011. okt. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy nem ezt kéne csinálnom, és többre vagyok hivatott, de sokan azt mondják, azt csináld, amit szeretsz.

Lehet, hogy kapnék egy könnyebb munkát több fizetéssel, de közben nem érezném jól magam, ezzel viszont igen...

Ha meg saját kamionnal megyek, akkor mit szállítsak vele? Akkor is csak egy cégnek fogok felelni, hogy időben odaérjen az áru, nem az én cuccaimat fogom benne hordozgatni. Hacsak nem csinálok egy céget, ami nem kerül kevésbe. :)

Van olyan, hogy logisztikai, és szállítmányozási tanszék, de akik ott végez, az csak ügyintéző lesz.

Mellesleg egy külföldi kamionsofőr, aki állandóan úton van, keres minimum 1500 Ojrót :)Csak családja nincs...

2011. okt. 18. 16:40
 6/8 anonim ***** válasza:

És szerinted megér 1500 eurót,hogy közben nincs magánéleted?

Mellesleg ez az összeg csak nekünk magyaroknak álom,külföldön ez lóf.asz fizetés...

2011. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Egyetértek az utolsóval!
2011. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem azért az 1500 Euró ott sem olyan gyenge összeg. Az mondjuk igaz, hogy ha esetleg van családja egy kamionosnak, akkor jóesetben havonta látja őket, de legalább el tudja tartani a családot.

Mondjuk nem is életem végéig gondoltam ezt a szakmát, csak 4-5 évig, hogy kicsit megszedjem magam külföldön.

2011. okt. 21. 23:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!