Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van akkor, ha közmunkán...

Mi van akkor, ha közmunkán vagyok, de közben kapok egy teljes munkaidős állásajánlatot?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy kiközvetítenek közmunkára, nem tudom mennyire időre, de én folyamatosan küldtem/küldöm az önéletrajzomat különböző helyekre. Mi van akkor, ha valamelyik helyről érkezik visszajelzés, ne adj isten engem alkalmaznának ( nem kell félreérteni, nagyon is örülnék neki már 1 év után, ha találnék normális munkát). Tudtommal a közmunka szerződéses, azaz ha 4 hónap akkor 4 hónap. Akkor ezek szerint buknám a normális munkát??
2011. okt. 19. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem buknád. A rendes munka fontosabb mindenkinek, így otthagyhatod a közmunkát érte. De erről majd a közmunkát biztosító hivatal tájékoztat, vagy a munkaügy is biztos tud hasznosakat mondani.
2011. okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha behívnak közmunkára, de közben találsz munkát, akkor szólsz a hivatalba, hogy találtál munkát, és ezzel te befejezed a közmunkát. Ennek ők is örülni fognak, de mikor kész van a szerződésed, azt majd be kell vinned bemutatni nekik. Úgyhogy emiatt ne parázz, nyugodtan küldd továbbra is az önéletrajzokat, előbb-utóbb biztos sikerül valami!
2011. okt. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És az nem lesz gáz, ha pont olyankor lenne az interjú amikor dolgoznom kellene. Mert arra gondoltam, hogy amíg lehet addig nem mondanám, hogy ja amúgy nekem meg állásinterjúra kéne mennem, mert akkor így már nem is számíthatnék arra (mai helyzetben), hogy esetleg meghosszabbítanák a szerződést, ha szimpi lennék, meg meglennének elégedve. 26 évesen nem a közmunka a célom....
2011. okt. 19. 12:58
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk a munkaügyikp nem túlságosan segítőkész.Több mint 1 éve vagyok regisztrálva, és épp a múlt hét elején kértem azt a szoctámot,amiért kiközvetíthetnek közmunkára, 1 évig nem volt semmi lehetőség, most meg hogy kéne nekik fizetni, már hirtelen telefonálnak, hogy fáradjak be interjúra közfoglalkoztatás célú munkára. Hozzáteszem, a hivatalos papírt még meg sem kaptam, hogy kapom a támogatást, CSAK KÉRVÉNYEZTEM!!!
2011. okt. 19. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Akkor csak annyi a dolgod, hogy előre jelzed nekik h mész állásinterjúra. Ott kérsz igazolást amit bemutatsz a hivatalnak.
2011. okt. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt elfelejtettem beleírni a kérdésbe: ha közmunkás leszek, akkor a START kártyás kedvezményemet elveszítem?
2011. okt. 19. 13:20
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Közmunkára minden álláskeresőt kiközvetíthetnek, nemcsak azokat akik BPJt kapnak.

Azt, hogy kiket hívnak be közmunkára, nem a munkaügyi dönti el. Az önkormányzat benyújtja az igényét a közmunkásokra, a munkaügyi megadja a lehetséges jelölteket, az önkormányzat pedig megmondja, hogy kiket szeretne behívatni.

Nyilvánvaló, hogy az önkormányzat olyanokat hívat be, akiknek amúgy is ad ellátást, mert amíg fizeti a közmunkás béred, addig nem kell fizetnie a BPJt. Ha meg nem kapsz tőlük semmi ellátást, minek vennének a nyakukba még egy plusz kifizetést (közmunka bért)

Ha a közmunka alatt mégy állásinterjúra, szabit kell kivenned (vagy van ahol ledolgozhatod azt a napot)

Mivel a közmunka határozott idejű szerződés, ha ezt felbontod, megszeged az együttműködési kötelezettséged, és kizárod magad az ellátásokból 1 évre. Nem számít, hogy milyen indokkal mondasz fel.

A közmunka is munkaviszony, így start kártyára sem leszel jogosult. Kivéve a start plusz kártyát, de azt idén megszüntetik.

2011. okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem tudom mennyit számít a start kártya, mert eddig sehol senkit nem érdekelt, pedig önéletrajzomban is bent van, interjún is elmondom, de senkit nem érdekelt.Most meg tuti az lesz majd a kérdés start kártya van?Nincs.Akkor köszönjük.
2011. okt. 19. 15:09
 9/9 anonim válasza:
Az a baj, hogy közmunkán folyamatos az emberhiány. Onnan nem fognak elengedni.
2016. aug. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!