Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2011. 08. 01. napjától nyugdíj...

Elke kérdése:

2011. 08. 01. napjától nyugdíjas vagyok. Sajnos nagyon kevés a nyugdíjam úgy, hogy az idén dolgozok meg 8 órában a régi helyemen. Miért kell nekem nyugdíjjárulékot és TB-t fizetni ha már nyugdíjas vagyok?

Figyelt kérdés
Majd jövőre ha minden igaz akkor 4 órát ne, hogy túl lépjen a megengedet keresetet.
2011. okt. 21. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

azért, mert a munkabért terhelő járulékok alól nem mentesülsz.

cserébe emelkedik kicsit a nyugdíjad ezáltal...

2011. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell fizetned, mert a kormány erre is igényt tart.

Cserébe kapsz a nyugdíjas időszakod alatt megkeresett bruttó jövedelmed után kiszámított valamilyen kis összegű nyugdíjemelést. Ezt minden évben egyszer lehet igényelni, nem adják automatikusan. A 2011. évre vonatkozóan adható nyugdíjemelést már 2012. január 01-jén kérvényezheted. Van rá formanyomtatvány, a nyugdíjbiztosítási igazgatóságokon (nem nyugdíjfolyósító igazgatóság!) lehet beszerezni, vagy a honlapjukról letölteni.

Kitöltöd, beküldöd, vagy beviszed nekik személyesen, ők pedig a munkáltatókról bekérik hozzá a béradatokat.

2011. okt. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem biztos,hogy fogják a nyugdíjad emelni a mostani munkaviszonyod miatt. Kérheted,de ne reménykedj benne.

Fizetni pedig azért kell,mert a kormánynak semmi pénz nem elég.

2011. okt. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Miért kell nekem nyugdíjjárulékot és TB-t fizetni ha már nyugdíjas vagyok?"


A járulékokat az államnak fizeted, mindig is más nyugdíját fizeted épp, épp ahogy eddig is. Furcsa is lenne, ha most több pénzt kapnál, mert nyugdíjas vagy.. Ilyen alapon azt is kérdezhetném, miért foglalsz el más elől egy munkahelyet, ha már nyugdíjas vagy.

2011. okt. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért dolgozom mint nyugdíjas,mert a nyugdíjam meg a rezsire sem elég
2011. okt. 21. 13:11
 6/12 anonim ***** válasza:
Hogyne emelnék, ne mondjatok már ilyet. A ledolgozott munkaviszony után a nyugdíjas átlagkeresetének 0,5 %-ával megemelik a nyugdíja összegét, méghozzá attól kezdve, hogy nyudíjjárulékot kell a nyugdíjasnak is fizetni. Ez nem méltányossági kérdés, hanem törvény írja elő.
2011. okt. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Ezért tart itt ez ország ahol jelenleg.Marhára sajnállak kedves nyugdíjas, én 26 éves vagyok és sehova nem kellek, mert ti nyugdíjasok dolgoztok. A legtöbb nyugdíjas ismerős meg azt kérdezi, aranyoskám mikor megy férjhez, meg nem akar szülni, tudja ami időnkben ennyi évesen már volt legalább 1 gyerek hanem 2?KÉRDEM ÉN,HOVA SZÜLJEK????????
2011. okt. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek az előttem szólóval, de csak részben. Nagyon sok kisnyugdíjjal rendelkező van ebben az országban, és nem feltétlenül azért, mert minimálbér után fizették a járulékot. Hiszen, aki mostanában nyugdíjas az kb. 35-40 évet ledolgozott, akkor pedig még nem volt minimálbér. Csak úgy változtatták meg a nyugdíjtörvényt, hogy rosszul jártak vele, tehát kénytelenek elmenni dolgozni, lehet, hogy pont azért, mert a munkahelyet nem találó gyerekeiket segítik ezzel, ha már őket alkalmazzák.

Viszont azt én sem engedném, hogy a 200 ezer körüli nyugdíjjal rendelkezők dolgozzanak. Valószínű, hogy azért hozták azt be, hogy a minimálbér éves összegéig, vagy annak valamennyivel emelt összegéig lehet nekik dolgozni, ha annál többet keresnek, akkor nem kapják tovább a nyugdíjukat. Ha dolgozik, akkor ne kapjon nyugdíjat, ha meg ennyi a nyugdíja, akkor meg ne dolgozzon.

2011. okt. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon sok gonosz ember van itt ezen az oldalán.

Köszönöm, hogy sokan egyet értenek velem.Igen sajnos a nyugdíjam 73.000 Ft és életem végéig dolgozni kell nekem,ha kellek valahol.És sok más nyugdíjas is van akik nem pihenhetnek. Én is pihennék 42 év munka után,de nem tehetem meg.

2011. okt. 25. 06:16
 10/12 A kérdező kommentje:

Amúgy kedves 26 éves hozzászóló mit gondolsz, hogy miért dolgozik sok nyugdíjas? Megbízhatóak, mert kell és pontosak. Rájuk lehet számítani.Egy kis nátha miatt nem mennek betegszabira.Tisztelet a kivételnek.

Panellakásban lakok és télen a fűtésszámla 29.000 FT.És van közös költség, vízdíj, villany, gáz, szemétdíj és stb. Na....tessek kiszámolni !!!!!!

2011. okt. 25. 06:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!