Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetek író? Mármint...

Hogyan lehetek író? Mármint úgy értem, hogy adják ki a már megírt könyvemet. Csak úgy menjek be egy kiadóhoz és adjam oda nekik vagy hogy? Help! L/12

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha nagyon jó vagy, akkor igen. De ez sajnos nem ennyire egyszerű. Hamarabb megjelenhet magánkiadásban. Ekkor te fizeted a nyomdai munkát. De ilyenkor a terjesztést is meg kell oldanod. Ennek utánnaolvashatsz a könyvműhely oldalán
2011. okt. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Nos egy kicsit segítek neked(könyvkiadónál dolgozom)

Ha írsz egy könyvet,és mindenáron ki akarod dobni a piacra akkor megteheted,csak pénzkérdés az egész.(nem kevés pénzről van szó)

Keresned kell egy lektort aki vélemény mond a könyvedről,esetleg segít a változtatásokban,egyéb dolgokban.(ő neki is fizetni kell,ha magánúton akarod a könyvedet kiadni)

Majd keresned kell egy nyomdát akikkel üzletet kötsz.Ők vállalják a könyved kinyomtatását megfelelő pld-ban.

Majd keresned kell egy illusztráció rajzolót aki vállalja a könyv borító elkészítését,amit szintén a nyomda készít elő..

Ha van pénzed akkor magán emberként is kiadhatod a könyvedet.

Ha nincs pénzed,akkor a következőt kell tenned.

A könyvedet elküldöd több kiadónak akik könyvkiadással foglalkoznak.Ők szintén a lektor dolgozóival véleményt mondanak a könyvedről.Ha látnak benne fantáziát,ha érdemlegesnek tartják(nem sablon,nem unalmas,nem lerágott csont) akkor felveszik veled a kapcsolatot,hogy ígéretes a könyved,és bizonyos változásokkal(ha szükséges,bár mindig szokott lenni változások) üzletet kötnének veled.Bizonyos %-ért cserébe ők állják a könyved kiadással járó költségeit.Így az adott könyvkiadó vállalja a teljes költségeket(neked ingyen van ebben az esetben),és a bevétel X %-a a könyvkiadóé..

remélem érthető voltam.

üdv <lektor>

2011. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

: ma 11:09 vagyok


Még valamit..Nem írtad meg hogy milyen témájú könyvet írsz..De azt most meg tudom neked mondani,hogy bizonyos időközönként van egy alaptörténet ami nagyon felkapott lesz,és szinte futószalagszerűen gyártják a hasonló témájú könyveket.Egy darabig eladhatóak ha nagyon jók,de ha már nem felkapott,ha már lanyhul az érdeklődés iránta akkor már csak sablon vagy "lerágott csont" lesz a könyvekből

2011. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerőstől hallottam, h vkit felkértek, kiadótól, h rakjon össze egy könyvet, amiben karácsonyi díszek elkészítése szerepel házilag....tehát leírásokat csinált, megcsinált minden tárgyat, fotózott, stb, és összesen 10.000 Ft-ot kapott, plusz pár ingyen kötetet a saját könyvéből...az igazi haszon a könyvkiadóé...ő meg csak azért dolgozott ennyit, h hátha jól megy, és a köv. könyvből már többet kap majd....
2011. okt. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat. Azt hiszem megpróbálok majd ezek alapján intézkedni. Ráadásul engem már az is boldoggá tesz, ha olvassák a könyvemet. Szóval nm zavar a a bevétel(már ha lesz) X%-a a kiadóé lesz. Én csak írni szeretnék más nem igen érdekel. :) ja és még egy kérdés: az gáz ha még nem vagyok 18???
2011. okt. 24. 16:13
 6/8 A kérdező kommentje:
ja és kérdésre válaszolva. hát igazából amit írok ahhoz hasonlót nem igen olvastam, de ha adsz egy email címet akkor szívesen leírom miről szól. :)
2011. okt. 24. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:09 vagyok.

Mivel nem vagy még 18 éves így veled nem köthetnek semmilyen szerződést.Ezért kell a gyámod aki a te nevedben eljár.Ennek az a lényege,hogy a felnőtt(18 évét betöltött) ember megköti a szerződést,de ha van bevétel a könyvből akkor lehet az összeget zárolni neked..Megvan ennek is a módja,hogy a fiatalkorú ne járjon rosszul..

Én korábban írtam hogy egy kiadónál dolgozom.Olyat még nem hallottam,hogy valaki összeállít egy könyvet,képekkel,ábrákkal,és csak 10.000 forintot kapjon érte.Akkor ő így kötött szerződést a kiadóval..

Nem is olyan régen egy könyvet adott ki a kiadom kisebb pld-ban. (2000 db) ennek az eladási értékének a 40%-át kapta a kiadó..A többi az íróé volt.

2011. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A kedves lektor hozzászóló igen jó dolgokat ír, én is ilyesmikről értesültem, amikor elkezdtem "házalni" a könyvemmel.

Leírok Neked én is egy kis tapasztalatot, egy kezdő szerző (írónak majd akkor nevezem magam, ha túlleszek a vízkeresztségen, azaz ott lesz az első könyvem a boltok polcain, és már úton lesz a második, harmadik, etc.)szemszögéből.

Megírtam a könyvet. Kinyomtattam, javítgattam a hibákat, majd gépre vittem a javításokat. Amikor kész volt, szinopszist írtam hozzá, és elkezdtem kiadót keresni. Nem szabad fűnekífának küldeni, hanem érdemes a kiadó honlapját végigböngészni, beletartozik-e a profiljába a Te irományod. Ha igen, akkor megkeresed a Kapcsolat, vagy Elérhetőség címkén belül az eímail címet, és írsz egy rövid, tényszerű levelet, ki vagy, mi vagy, mellékletben szinopszist (én tartalomjegyzéket is küldök, hadd lessenek bele). És most jön a nehéz. Várni. Várni. Mert nem válaszolnak azonnal.

Nekem válaszolt pár kiadó pár nappal később, további néhány kiadó pár héttel később. Jelenleg van két komolyabbnak tűnő kedves érdeklődő kiadó, de mindössze három hete kezdtem küldözgetni az e-maileket, szóval még szerencsésnek mondhatom magam. Most várok. Ők pedig olvasnak. Közben e-mailben tartjuk a kapcsolatot, néha kérdeznek, én válaszolok.


DE: telített a dolog, nem is hinnéd, mennyi fiatal küldözget kéziratot...én sem gondoltam volna, amíg nem merültem bele a témába mindenféle fórumon. És a durva, hogy a legtöbbjük a tizenéves korosztály. Szerelemről, vámpírokról, kalandról, hősökről, barátságokról. Tehát a kiadóknak kegyetlen sok a dolguk, mire átszelektálják, van-e gyöngy a korpa között.


Sok sikert!

2011. nov. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!