Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Több hete hirdetem apród.hu-n,...

Több hete hirdetem apród.hu-n, hogy állást keresek, és ma kaptam egy levelet, benne az alul lévő oldal linkjével. Ez kamu?

Figyelt kérdés

A link: [link]

Ingatlanközvetítés lenne a munka. Átverés? A mai világban sose lehet tudni. Merjek jelentkezni?


2011. okt. 26. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik álláshírdetés olyan, hogy folyamatosan csak arról mesél, hogy milyen jó a plusz pénz otthon és te ezt most milyen könnyen megoldhatod, az mind valami kamu. Sajnos :(
2011. okt. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Merjél.De egy nagy baromság.Osztalékért fogsz dolgozni.
2011. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De kapok pénzt? Nem számít, mennyit kell dolgozni érte, csak tudjak venni ennivalót. Nincs sehol munkalehetőség...
2011. okt. 26. 09:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kamunak nem nevezném éppen, de ahogy írják is, ez egy mellékállás. Nem fix jövedelmed lesz. Van ingatlanos ismerősöm, aki szépen keres vele, de bele kellett neki is jönnie, arról nem is beszélve, hogy az ilyen területeket nagyon uralják a piaci viszonyok. Ha pang az ingatlanpiac, hiába vagy nagyon ügyes, akkor sem fogsz nagyon keresni vele.

De ha ráérsz ezzel foglalkozni, akkor kipróbálhatod magad ezen a területen, lehet, hogy neked bejön.

2011. okt. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy valamit tisztázzunk.

Nem a legjobb módszer az, hogy te hirdeted magad. A munkaadók nem fognak keresgélni az aprod.hu-n jelentkezők után, hanem ők hirdetnek. Szóval ha te nem nézegeted az álláshirdető oldalakat, és nem küldesz célzottan önéletrajzot, akkor az életben nem fogsz találni munkát. Egyébként nem igaz, hogy nincs munka. Egy jobmonitor.hu szerint Budapesten majdnem 22.500 álláshirdetés van. A gáz az, hogy egy állásra jelentkeznek 100-an, ergo a munkaadónak most főleg nem kell keresgélnie, csak válogatnia.

2011. okt. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó: Azért ez nem teljesen igaz, mivel sok cég, ha alkalmazottat keres, nem maga keresgél, hanem kiadja a feladatot fejvadász cégeknek. És ők bizony az ilyen feltöltött hirdetéseket, önéletrajzokat nézik át, és ők hívják fel az embereket, akiket találnak.
2011. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

09:32


Ez teljesen igaz. Fejvadász cégekre bízzák, vagy meghirdetik a saját weboldalukon.


De a fejvadász hol hirdet? Hát a nagy álláskereső porálokon. (Jobmonitor,Jobline, Profession, stb...)


És hol keresgél? Hát az ezen álláskereső oldalakra beregisztrált, feltöltött életrajzok között, megfelelő szűrő szoftver segítségével. Nem fogja a fejvadász az aprod.hu és társait böngészni, ezt hidd el. Komolytalan dolog apróhirdető oldalon hirdetni magad. De manapság keresgélnie sem kell, mivel feltesz egy hirdetést, és másnap 150 e-mail érkezett életrajzokkal, akiket végig kell néznie.

Hidd el, középvezető vagyok, szoktam álláshirdetést feladni és interjúztatok is.

2011. okt. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Úgy hirdetem, hogy bébiszitterkedést és korrepetálást vállalok, vagy bármilyen otthon végezhető munkát.
2011. okt. 26. 09:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző: Igazad van, de több saját tapasztalatból is tudom, hogy a fejvadászok nem csak hirdetnek, hanem keresnek is, engem is, és a húgomat is többször hívták már így, a mi saját feltöltött önéletrajzunk alapján. Mondjuk ez az: mi nem konkrétan hirdetést írtunk, hanem feltöltöttük az önéletrajzunkat nagyobb oldalakra, mint a profession vagy a jobline, és így találtak meg minket.
2011. okt. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Keresgélj itt, küldj életrajzokat. Szóval ne várd a sült galambot, hanem keresd.


[link]

2011. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!