Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol éljek? Mit válasszak?...

Hol éljek? Mit válasszak? Anglia v magyarország?

Figyelt kérdés

lehetőségek:

magyarország:

rokonomnak van egy étterme pesten, és megfelelő a szakmám ahhoz h ott dolgozzak. az is felmerült h ha megfelelek a követelményeiknek(mivel öregek) nevemre irják az éttermet.(napi10ora melo, nincs hétvége, de 1milla havi min.kézben marad) ha nem felelek meg, akk vmi mást kellene csinálnom piti 100-150.000ért.... a mai világban ez nem nagyon elég


Anglia:

napi8-10órát melozok, keresek 300.000.-ot és elvagyok, mert félre tudok tenni min100.000et havonta. de család messze, barátok messze...


melyikkel járnék jobban??? nem tudok dönteni!

ha kell még vmi info kérdezzetek, ennyi jutott eszembe:D


2011. okt. 27. 12:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Otthon maradnék,főleg ha "napi10ora melo, nincs hétvége, de 1milla havi min.kézben marad)"


Angliában azért a 300.000 nem is olyan sok.. Én például átszámítva majdnem 300.000 forintot fizettek albérletért.

Anglia nem olcsó ország,és egyre drágább itt is minden..

2011. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én is maradnék, bár nem tudom, mitől függ, hogy rádírják-e az éttermet? Nincs gyerekük, más örökösük? Mert lehet, hogy csak ezzel akarnak itthon tartani.
2011. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Antimod ***** válasza:
Ha van ilyen lehetőséged, inkább maradj itthon. Ne várd a külföldi munkától a megváltást.
2011. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

a többi rokon nem felet meg, és én most léptem abba korba h mehetek egyetemre:)

de kinn napi8ora aztán hawaii dizsi napfény! és kapok 300at

és ha liverpoolba laknék ahogy tervezem ott 1 lakás(2szoba fürdő konyha és ebédlő nappalival) 100font hetente ahol 2en laknánk párommal.

2011. okt. 27. 13:45
 5/18 A kérdező kommentje:
de itthon meg nem lehet fizetni a kis fizetésből semmit:s megint emelik az adót a gázolaj 400.-:S minden megy felljebb csak a fizu marad a békasegge alatt:S
2011. okt. 27. 13:46
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát, ha nekem ilyen melóm lehetne, nem lenne kérdés, hogy maradnék.

Ehelyett van két nyelvvizsgám, van egy állítólag nagyon keresett természettudományi-mérnöki diplomám. Beadtam kb 80 önéletrajzot az ország minden részére, voltam 20 állásinterjún, mégis eddig a legtöbbön még csak válaszra sem méltattak. Összetehetném a két kezemet ha végre valaki havi bruttó 120-150e-ért hajlandó lenne alkalmazni. De egyelőre még nem szándékozom komolyan elhagyni a "süllyedő hajót".

2011. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Nem is értem, miért kérdés ez, hiszen te mondtad ki, hogy a családod, a barátaid idehaza vannak. Erősítsd meg magad az ő kötelékükben, mutasd meg, hogy te a támaszuk tudnál lenni, ha kell. Külföldre bármikor elmehetsz még, de ne hidd, hogy az ottani munkavállalás egy álom.
2011. okt. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

am már dolgoztam kinn... éltem kinn egy darabig, vmennyire bele látok... de azért köszi:)

2011. okt. 27. 20:02
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha így állsz hozzá, akkor inkább menj ki. Dolgozz 8 órát 300-ért, aztán hawaii,dizsi, napfény..

Aki ennyire nem értékeli azt a nagy lehetőséget, amit kap, amiért nem is dolgozott meg, többre értékeli a hawaii,dizsi,napfényt, az inkább menjen. Itt csak úgyis elherdálnád, hisz nem te dolgoztál meg érte. Aztán amit ott keresel, és a sok hawaii, dizsi után marad még, abból építsd fel a saját üzletedet, üzemeld be,alapozd meg a jövőd, hogy ne a béka segge alatti bérből kelljen majd a gyereked felnevelni. Gondolkozz el rajta.

2011. okt. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Te nagyon álomvilágban élsz ha azt hiszed hogy heti 100 fontért bérelsz lakást..

Én Liverpoolban élek(milyen érdekes mi) és 2 szobás lakást bérelek ..Nem nagy szám,de legalább külön élünk,és nem kell idegenekkel egy fedél alatt élni..Csak a lakásbérlés 550 font havonta (és mi még jó árat kaptunk ki,mert ennél csak drágábbak vannak).De erre még rá jön a council tax (ami kötelező havonta fizetni) villany,gáz,fűtés,internet, telefon..minden..Összességében 860 fontot fizetünk havonta..

Szóval messze nem heti 100 font..Te nagyon nem tudod a kinti árakat..

2011. okt. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!