Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Internetes/otthoni munka?

Internetes/otthoni munka?

Figyelt kérdés
Sajnos egészségem miatt ilyen munkákra "szorulok". Egyszerűen a környékünkön nincs olyan hely ahova felvesznek mozgássérülteket. Tud valaki, valami megbízható munkát? Sajnos rossz tapasztalatokkal rendelkezek a netes munkáról. Én tényleg valódi munkát keresek, pénzt akarok kapni a munkámért.
2011. okt. 29. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
szerintem ilyen nincs
2011. okt. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg vannak netes távmunkák, amik tényleg fizetnek, csak

- nem gyesen levő kismamáknak

- nem 14 éves gyerekeknek

- nem mozgássérülteknek

stb, akik egyébként semmi olyasmihez nem értenek, ami az ilyesmihez kell. Gondolj bele, különben én se járnék be dolgozni két műszakban, hanem én is így dolgoznék. Csak hát a világ nem így működik, hiába szorulnál rá, nincs.

Programozók, webdesignerek, grafikusok, mérnök-tervezők szoktak így dolgozni, vagyis olyan munkát végzők, amik természetükből adódóan alkalmasak ilyenre, és rendelkezel a hozzájuk szükséges tehetséggel, szakértelemmel.

De ilyenre se neten jelentkezel, hanem normális szerződést kötsz, és megbeszéled a munkáltatóddal, hogy így dolgozol. Vagy vállalkozó leszel, és a neten kínálod a portfóliódat, pl. grafikusként.

Olyan, hogy nem értesz semmihez, de "neten akarsz dolgozni", olyan nincs és nem is lesz, mind lehúzás, felejtsd el.

Viszont a szükség nagy úr, pl. ha megnézed a szájjal- és lábbal festőket, nem semmi, hogy mit képesek emberek megtanulni.

Szóval ha kitanulsz valami hasonló grafikusi, programozói szakmát, akkor lesznek lehetőségeid. Egyébként nem, és ne is fecséreld ilyesmire az idődet, egyszerűen nincsen képzettség nélkül végezhető "netes munka".

2011. okt. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Animációs filmkészítő(tv-s reklámok, 3D filmek, minden egyéb tv- tapasztalat) szakmám van. Egyszerűen nem kellek sehova. Külföldön szóba sem állnak velem, a sérülésem miatt. Nagyon jó választásnak találtam ezt a szakmát amikor beiratkoztam. Nem fizikai munka, ülve tudom végezni, stb. Erre itt vagyok munka nélkül majdnem egy éve.

Senkinek érzem magam miatta.

Folyamatosan keresem a lehetőségeket, tv-ket bombázok levelekkel telefonokkal, de semmi.

2011. okt. 30. 00:39
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
ha vannak (jó) referenciáid, akkor kellenél szerintem.
2011. okt. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Kamumail: nagy hülyeséget szóltál csak hogy tudd. Nem csak a jó referenciákon múlik ez.
2011. okt. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Írnék ötleteket, de kiváncsi vagyok, mik a rossz tapasztalataid. Mitől tekintesz egy munkát megbízhatónak? Mit jelent az, hogy "tényleg valódi munkát" keresel? Vannak olyanok, akik nem valódi munkát, esetleg pilótajátékot keresnek?
2011. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

"Kamumail: nagy hülyeséget szóltál csak hogy tudd. Nem csak a jó referenciákon múlik ez."


pedig de. kb 95%-ban múlik a referenciákon. mindenesetre köszönöm építőjellegű reagálásod. Csak, hogy tudd ÉN tudom, láthatóan te nem.

2011. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Persze, te tudod. Elmondanád akkor hogy honnan?
2011. okt. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Talán onnan, hogy ebben a szakmában dolgozom. Informatikus vagyok, vagyis programozó. A referencia az első mindig amit megnéznek. A cégeknél ahol dolgoztam ez volt mindig az első. Ha szar volt a referenciája az embernek, akkor röhögés/sírás között tettük félre, hogy nem kell.


Az egyik munkahelyemen mondjuk mint kiderült a főnököm nem a referenciákat nézte, hanem esélyt adott, hogy kipróbál. Van ilyen is. Viszont ez gáz. Esélyt adott másoknak is, az előttem lévő külsős cégnek is esélyt adott akik 2 hét alatt letoltak valami szart és fél milliót kivittek a cégből. Ez naivitás. A legtöbb életképes vállalkozás nem így működik.


Az informatikai szakma ilyen. Ha egy cég nem kezdőt keres, akkor kíváncsi lesz rá, hogy idáig mit is csináltál. Ha nem tudsz semmit felmutatni, akkor szét fogják tárni a kezüket.

2011. okt. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én letölthető könyvek írásával keresek pénzt, itt megnézheted: [link]
2011. nov. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!