Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miből tudom magam gyorsan sok...

Miből tudom magam gyorsan sok munkával rövid idő alatt megszedni magam? L. e. n. t b. ő. v. e. b. b. e. n (még ezt sem engedi kiirni - . -) 15/F

Figyelt kérdés

Szóval most egy gimibe járok.19 leszek mire kijárom (nem buktam).Utána valamivel jól meg kéne szednem magam pénzzel.Gondoltam olyanra pl hogy kamionnal árukat viszek ideoda és azzal állítólag sokat keresnek..Helyre akarom hozni a családi pénzügyeket,sajnos nem állunk annyira jól,és jó lenne ha anyumat helyre tudnám hozni anyagilag..majd.Később Németbe vagy Angliába akarok elhelyeszkedni.Elképzelés semmiről nincs :)

15/F


2011. okt. 31. 00:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja,és tanuljak utána tovább?Valszinüleg 4. év végére angol felsőfokú meglesz,németből meg minimum középfokú,ha annál több kell akkor nekilátok!
2011. okt. 31. 00:53
 2/8 A kérdező kommentje:
Most angol nyelvizsgám nincs,de társalgási szinten megy,voltam kinn Skóciába és értem őket.(Versenyt nyertem,amiatt:) )
2011. okt. 31. 00:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Sokan pályáznak sok helyre. Jó ha egyáltalán te nem mész csődbe.
2011. okt. 31. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha igaz akkor te most a kossuth lajos fővárosi kéttanyevlű stb stb.. iskolába jársz. Jól tippelek? Nah hát nekem az a javaslatom h csináld meg az éerttségid, a nyelv az jó ötlet. De semmi képpen ne tanulj tovább. (Ezt most mondom lehet addigra változik a helyzet) Azt tudom h én most nem tdok elhelyezkedni mesterdiplomával, akkor jártam volna a legjobban ha 16 éves koromban elmegyek dolgozni és megspórolom azt a pénzt amit az egyetem alatt elköltöttem albérletre kajára meg ilyesmi... a megspórolt pénz olyan mintha újra megkerestük volna. Akkor mára már 9 éves munkavisznyom lenne, akkor még ha havi 80 000 ért dolgoztam is volna már a spórolt pénzem 8,6 millió forint lenne (nem számolva a spórolt pénzt) tehát kb 10 000 000 forintom lenne amiből azt csinálnék amit csak akarok, akár vállalkozást nyithatnék akár házat vehetnék akármi! Egy baromság tanulni...
2011. okt. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaza van a válaszolónak. Nem lehet semmire sem vinni diplomával sem.
2011. okt. 31. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Nemtalált nemoda járok.Angolt netről tanultam magamtól,az azért megy jól,a német meg alapból nagyon érdekel azért mennek jól a nyelvek
2011. okt. 31. 12:21
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem meg tanulj tovabb, mert diploma az ma mar olyan, mint az erettsegi, hogy lehet hogy sz*rt se er (mar elnezest), de semmibe vesznek, ha nincs.


egyetem mellett tudsz dolgozni, nehez, de nem lehetetlen, vagy eleve olyan tipusu egyetemre mesz,ahova heti 1-2x kell bejarni (az a fura, hogy estinek hivjak, pedig napkozben kell bemenni, csak egy adott napon, tobbnyire pentek)


nyelvre gyurj, tedd le az angol kozepfokot, es ha lehet valamelyikbol a felsőfokot, esetleg ha jol mennek a nyelvek, tanulj meg még egyet, hasznald ki.


az egyemen vannak kulfoldi osztondijak, egyik ismerosom igy jutott ki kinaba (pedig amugy nem engedhetne meg maganak nyilvan), a masik franciaorszagba, ezek a tapasztalatok barhova mesz, jol fognak jonni


a masik erdekes dolog, hogy az egyetem alatt "eladhatod" magad (a ferjem a honvedseggel kotott annak idejen szerzodest)..ez azt jelentette, hogy kapott havi x forintot, amig tanult, es utana "kotelezo" volt a honvedsegnel elhelyezkedni (de mivel mindig azt akarta csinalni, ez direkt jo volt), foleg hogy nezd meg egyetem utan hanyan keresnek allast.


(egyebkent normalisan keres, 4 diplomaval 2 nyelvvizsgaval nem sokat, nem keveset, viszont van lehetoseg kikuldetesre mas orszagokba (most kinnt van), sokat keres, bar nagyon hianyzik :((()


szoval tanacs:

- ha kulfoldre mesz, tenyleg 20 eves korod korul kellene, amig nincs "komoly" kapcsolatod. (majd belepusztulok ugy hianyzik, pedig 14 eve vagyunk egyutt :(()


- legalabb kicsit szeresd a munkát, ne csak a penzert csinald, mert akkor hamar kiégsz. talalj elorelepesi lehetoseget, sikerelmenyt. anelkul is boldogulhat az ember, hogy zombivá változna :) (van egy ún maslow piramis, ami megmutatja mi fontos egy embernek a munkaban, pozitiv visszajelzes, ervenyesules, stb)


- BÁRMIT választasz, ha tehetséged van hozzá, nyelvekre gyúrj!!! legalább kozepfoku, ha felso az se baj. (A spanyol nyelv egyebkent relative konnyu -vagy nekem volt jo tanarom-,bar nem tudom mennyire "hasznos".) ha kivalasztottad mit szeretnel csinalni hosszu tavon, nezd meg ott milyen nyelv lenne hasznos.


kb ennyi :)

2011. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem elvezed amit csinalsz csak gorcsolni es szenvedni fogsz egesz eletedben. Jobban jarsz ha tovabb tanulsz, felo oktatas legfontosabb feladata a latokor szelesitese. (Persze sokan valami bufe ruhatar szakra mennek, vegigbulizzak az eveket aztan csodalkoznak hogy sehova nem kellenek.) Penzt keresni nem nehez, viszont banni vele sokkal nehezebb. Ne azt keresd mivel kereshetsz rengeteg penzt, hanem inkabb azt hogy a megkeresett penzedbol hogy csinalhatsz majd tobbet.
2011. nov. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!