Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban vagy Ausztriába...

Németországban vagy Ausztriában jobb az életszínvonal?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 08:59
 1/6 anonim válasza:
Általánosságban Németországban, de Bécsben a legjobb.
2011. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egykori szomszedunk Ausztriaban Nemetorszagban dolgozik kb 10 eve, havonta jart kb haza, tehat szerintem Nemeto.
2011. nov. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A Mókus válasza:
Statisztikák szerint Ausztiában a legboldogabbak az emberek, és az egyik legjobban kereső nép az Eu-ban. Általában nem kell aggúdniuk a pénz miatt, és szinte bármit megvehetnek amit szeretnének (tekintve, hogy nálluk olcsóbb a ruházat, mint nállunk, ám az étel drágább). Általában a termékek árait sem nézik nagyon, mivel meg tehetik maguknak. Ez kb 2 éve lehetett, most nem tudom mi a helyzet. Németországról nincs infóm.
2011. nov. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
80%
Ausztriában a világon az egyik legjobb. Németország nagyon lecsúszott.(Euro bevezetése, két ország újraegyesítése stb.)
2011. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 meszike91 ***** válasza:
Ez a diagram mutassa az életszínvonal alakulását [link]
2011. nov. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A 2. valaszolo vagyok, es ha esetleg felreerthetö: Ausztriaban elek es az egykori (osztrak)szomszedom dolgozik evek ota Nemetorszagban, az itt elö csaladjaval csak havonta vagy ritkabban talalkozik.

Az utanam iro kommentjet erdekesnek talalom, mert ha megnezed pl. a Kik-es etiketteken, azok a termekek is olcsobbak Nemeto-ban, mint Ausztriaban, pedig a jövedelmek magasabbak Nemeto-ban. Ezt itt legalabbis a teveböl is ismerem, de egyeblent Nemeto-ban is dolgoztam korabban. Ausztriaban 800-1200 az atlagfizetes, jobb esetben 1500 euro a fizetes, Nemeto-ban 2000 eurohoz közeli, 2000 sem ritka (Ausztriaban ritkabb). Ha mar nemet nyelvterület, Svajcban a legjobb szerintem az eletszinvonal es a fizetesek is.

Ausztriarol annyit, hogy nagy az elteres nagyvaros es az Isten hata mögötti települesek között, mindkettöt megtapasztaltam, ott nincs semmi.

2011. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!