Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen oldalakon találok...

Milyen oldalakon találok diplomásakat akik állást keresnek?

Figyelt kérdés

Nem 4-5 álláskeresőre gondolok, hanem ahol van kb 20 diplomás is!

Ugyanis ALIG van, aki hirdet és diplomás! és akik vannak legtöbben KIEGÉSZÍTŐ munkát keresnek.

Vagy a legtöbb diplomás nem hirdet?

Pl aki regisztrál egy-egy állás kereső oldalra, ő csak olvasgatja a hirdetéseket és magát nem teszi fel?


Egyenlőre meg van a véleményem a munkanélküliekről....


2011. nov. 4. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem meg megvan a véleményem a munkaadókról.


(ja, és ha már diplomásokat keresel, TANULD MEG, hogy mi a különbség az "egyelőre"-"egyenlőre" szavak között, és hogy mikor melyiket használjuk! A kedves jelenlegi főnököm se képes ezt se észrevenni, se megérteni, attól függetlenül ordítóan nagy helyesírási hiba. És le is nézem amiatt, hogy még ezt se képes megtanulni, de azt hiszi, hogy a pozícióval ész is jár...)


Na szóval, tudod, amikor én munkanélküli diplomás voltam, akkor kb. mindenhol hirdettem magamat. Profession.hu, szakmai fórumok, még blogokba is írogattam, hátha észrevesznek.

De ugye nem, mert mindenhol legalább 3 év szakirányú szakmai TAPASZTALATOT kérnek.

Jó, és az hogy legyen, ha tapasztalat híján nem vesznek fel sehova kapcsolat híján????


Na, majd ha erre tudtok válaszolni ti munkaadók, akkor kérjetek számon rajtunk, dolgozni akarókon.


Engem mondjuk ez a téma már különösebben nem érint, mert jelenleg van munkám, egy hosszú munkanélküli periódus után, de akkor is dühít meg elkeserít, ami ebben az országban folyik. Mindenhol csak a kapcsolat számít, egyébként úgy játszanak a kiszolgáltatott munkavállalóval, ahogy akarnak. Nekem volt olyan, hogy behívtak interjúra "azonnal" (tehát még aznap délután), hogy nekik azonnal kellene munkavállaló, és menjek be rögtön. Aztán közölték, hogy "hááát, ez csak egy teszt volt, hogy ki milyen gyorsan tud ideérni, majd értesítjük..."

Tudod mit? Kapja be az ilyen munkaadó, nem is akarnék dolgozni nála! Pláne, hogy a legtöbb még be se jelent.


Remélem, te nem ilyen leszel.

2011. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem munkaadó vagyok...

csak keresnem kell alkalmazottakat.


sajnálom, hogy elírtam a szót.

zavar, hogy ezzel kezdted a mondanivalód.


mindenesetre annyi már világos, hogy egy munkavállalónak várnia kell, mint a sült galambot a munkavállalót.


pedig tapasztalat sem szükséges és protekció sem.

2011. nov. 4. 20:57
 3/9 A kérdező kommentje:

nem ártana egy honlap az álláskeresőknek


és most adtam egy tippet egy üzemeltetőnek. remélem él vele valaki.

2011. nov. 4. 21:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez a tapasztalatom.

Én több, mint egy évig voltam munkanélküli, és jelenleg sem a végzettségemnek megfelelő munkát végzek. Abból a szempontból nem zavar, hogy mai viszonylatok szerint viszonylag jó fizetéssel jár, kb. nulla felelősséggel, de hát egyrészt tudom, hogy ez nem örökélet, másrészt így nem tudok továbblépni abba az irányba, amit tanultam, mert abban továbbra se lesz tapasztalatom. Én most azt találtam ki, hogy elvégzek egy szakirányú továbbkébbzést, és akkor már talán azt beírva az önéletrajzba, több esélyem lesz. Sajnos a szakmám amúgy eléggé telített.


A szóval kapcsolatban:

"Egyenlőre" - ezt akkor használjuk, ha pl. egyenlő alapra hozunk egy számot a matematikában. Vagy valamit egyenlő darabokra szeletelünk fel.


Ha időtényezőre használjuk ("most még nem, de lehet, hogy később igen"), arra a szó: "egyelőre". N nélkül.

2011. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, meg már ittas is vók :)

Szóval "továbbképzést" :P

Néha megesik velem is, de én ezt direkt csinálom, amúgy lazaságból :P

Hja, emberek vagyunk :P

2011. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát hallod az nagyon komoly munka lehet, amire "diplomásakat" keresel. Mégis mi az, amihez teljesen mindegy, hogy orvos, tanár, közgazdász, mérnök, büfészakos stb. vagy, csak legyen egy diplomád? Ha nincs kiterjedt ismeretségi köröd könnyen befolyásolható emberekből, ne vállalj el mindenféle idióta ügynökösködést, és ne másokat szidj, amiért nem sikerül elég embert beszervezned a hülyeségre!
2011. nov. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű, miért nem ad fel hirdetést egy álláskereső sem (vagy csak a nagyon tapasztalatlanok). Én egyszer próbáltam, másnap levettem a hirdetést. Onnantól kezdve ugyanis megállás nélkül csörgött a telefonom: menjek zepterezni, üzletkötőnek, pénzügyi tanácsadónak, területi képviselőnek... többen eszméletlen bunkón közölték, miután mondtam, hogy nem ilyen munkát keresek, hogy mégis mit képzelek, ne is álmodjak róla, hogy ennél jobb lehetőséget kapok.

Normális munkáltató egy sem hívott.


Ennek egyszerű az oka: ha ma egy munkáltató felad egy hirdetést, egy napon belül nyolcvan-száz jelentkezője lesz, csak győzzön válogatni közöttük. Mi a csudának böngéssze az álláskeresők hirdetéseit órákig, napokig, ha öt perc alatt megírhat egy hirdetést és le van tudva vele a dolog?


Mielőtt meglenne a véleményed a munkanélküliekről, GONDOLKOZZ! Miért nem adsz fel egy hirdetést?

2011. nov. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én diplomás vagyok, és hirdetem magam.

Eddig egyszer kerestek meg, a hirdetésem alapján. Az se volt komoly meló, nem volt fix fizu, és vállalkozónak kellett volna lenni. Nulla felelősségvállalás a munkáltató felől...

Azért nem kapok munkát, mert nincs tapasztalatom. Hetente kb. 3-4 hirdetést találok, ami megfelel a végzettségemnek, de általában még be sem hívnak, mert muszáj, hogy meglegyen a min. 2-3 év tapasztalat. Inkább hirdetik hónapokig a melót, mert nem találnak megfelelő embert, minthogy behívjanak olyat, akit esetleg be kéne tanítani, ami nem lenne több, mint egy hónap...

Szóval nekem is megvan a véleményem a munkaadókról, hogy nem élnek a pályakezdő munkaerővel, amelyik tele van ambícióval, tettvággyal, és nagyon szívesen dolgozna.

2011. nov. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

21:09

"A szóval kapcsolatban:

"Egyenlőre" - ezt akkor használjuk, ha pl. egyenlő alapra hozunk egy számot a matematikában. Vagy valamit egyenlő darabokra szeletelünk fel.


Ha időtényezőre használjuk ("most még nem, de lehet, hogy később igen"), arra a szó: "egyelőre". N nélkül."


kioktatást végképp nem vártam.

jeleztem, hogy "sajnálom, hogy elírtam a szót."- EZ AZT JELENTI, hogy tudom, hogy helytelenül írtam és sajnálom, hogy ettől ideges lettél, amivel engem is felidegesítettél!


amilyen munkára pedig diplomásokat keresek, teljesen normális munka, csak törvényben előírás a diploma - de gyakorlat sem kell (majdnem 1 hónap a betanítás - arra az időre jár munkabér is)


és én is szoktam hirdetni, csak akkor van baj, amikor máról holnapra kell dolgozó.

a legrövidebb idő az lenne, ha már előttem lenne vagy 20 álláskereső száma.

Mindenesetre okosan jelenleg vannak tartalékaim :)


Mindenkinek sok sikert kívánok az álláskeresésben.

2011. nov. 6. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!