Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nincs munkahelye valakinek,...

Ha nincs munkahelye valakinek, miért kell fizetnie a TB-t és miből fizesse ha fizetést sem kap?

Figyelt kérdés
Fizetős orvoshoz járok, tehát én fizetem meg az egészségügyi ellátásomat, de akkor miért kell még a TB-t is fizetnem, főleg, hogy még munkát sem sikerült találnom így huszonévesen...
2011. nov. 30. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell fizetned. Ha minden alkalommal ki tudod fizetni az orvosnak az ellátásod, legyen szó egy megfázásról vagy neadjisten rendszeres kemoterápiáról, akkor ne fizesd a tb-t.


Az orvosi ellátás NEM ingyenes. Két módja van a fizetésnek: a tb ahogy a nevében is benne van, egy biztosítás, ami egy havi rendszeres összegért cserébe kifizeti az orvost, ha bármi gond van. Vagy a magánorvoshoz mászkálás.

A tb annyiban jobb, hogy ha netán valami komolyabb bajod lenne, akkor nincs olyan problémád, hogy honnan szerzel 3-5-8 milliót a műtétre. Azt ugyanis sokkal nehezebb kifizetni. És elég sz@r dolog azért meghalni vagy megnyomorodni, mert nem volt pénzed a kezelésre.

2011. nov. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

[link]

Ez az egyik ok..

[link]

Jó, ha ezekkel tisztában vagy.

Amit előttem leírt az is mérvadó.

2011. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A hajléktalanoknak jogosultak tehát az egészségügyi ellátásra. De mivel lehet bizonyítani, hogy ki hajléktalan és ki nem az? Nincs saját lakásom, tehát akkor én is hajléktalan vagyok, akkor nekem is jár ugye az egészségügyi ellátás? Nekem nincs saját lakásom, hanem a szüleimmel élek.
2011. nov. 30. 11:27
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Akkor vagy hajléktalan, ha nincs bejelentett állandó lakcímed. De elég szánalmas, ha ezzel trükközni akarsz, másrészt elég egyszerűen kiszűrhető a dolog, kiküldenek veled egy szociális munkást, hogy mutasd meg, hol élsz.


De most komolyan ezen akarsz trükközni? Elég szomorú, emiatt a mentalitás miatt tartunk ott, ahol...

2011. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok én azzal trükközni ne aggódj! Hanem abban erősíts meg, hogy a cikk jól értettem, hogy azt, mondja, hogy ha most bemegyek bejelntem magam és elkezdek havonta fizetni, akkor visszamenőleg már nem kérhetnek semmit, azt csak akkor kérhetnék tőlem ha ellenőrzés van és szúrópróba szerűen rájönnek, hogy én eddig nem fizettem a TB-t?
2011. nov. 30. 11:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben nem tudlak megerősíteni. A cikk közel egy éves. Egy éve így volt, de azóta sok víz lefolyt a Dunán. Nézz utána a neten, keress frissebb anyagot a témában, mondjuk az apeh honlapján.
2011. nov. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetés nem választás kérdése.

Akkor is kell fizetned (ha nem vagy biztosított és egyéb jogon sem vagy jogosult az eü. ellátásra), ha te egyáltalán nem jársz orvoshoz, vagy magánorvoshoz jársz.

"Ha nincs munkahelye valakinek, miért kell fizetnie a TB-t": azért, mert kötelező, törvényben/jogszabályban előírták.

"és miből fizesse ha fizetést sem kap?"

Ha szociálisan rászorult, kérelmére a helyileg illetékes önkormányzat rendezi helyette. Ha nem számít rászorulónak, akkor kell fizetnie a háztartás jövedelméből. Benne van a szociális törvényben, hogy ki számít rászorulónak, kik a közeli hozzátartozók és az egy háztartás. Pl. ha a férj minimálbéres, a feleségnek nincs semmi munkája, akkor a férj fizetéséből kell állni a TBt, mert nem számítanak rászorulónak.

Ha most bemégy és bejelented magad, akkor a bejelentkezéstől számítva kell fizetni. Viszont az addig elmaradt fizetési kötelezettséget az 5 éves elévülési határidőn belül bármikor kérheti tőled a NAV. Késedelmi kamatot is felszámolhat rá. Sőt, meg is büntethet bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt. Az, hogy észreveszi-e, vagy sem; milyen apropó folytán veszi észre, lutri.

Ha pedig az számítana hajléktalannak, akinek nincs saját lakása, akkor az ország java része hajléktalan lenne.

"Hajléktalan a Szociális Törvény (1993/III) alapján:


ellátási szemléletű meghatározás: hajléktalan az, aki éjszakáit közterületen vagy nem lakás céljára szolgáló helyiségben tölti.

igazgatási szemléletű meghatározás: hajléktalan az, aki bejelentett lakcímmel nem rendelkezik, kivéve, ha bejelentett lakcíme a hajléktalanszállás."

2011. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első el van tévedve. Nem választás kérdése. KELL fizetni akkor is, ha soha nem mégy csak fizetős helyekre. Ilyen a rendszerünk.
2011. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Én is maszekhoz járok mindenért, mert az állami egészségügyi eltenne láb alól, ha rájuk bíznám magam. Mégis fizetik utánam (a munkáltatóm) a tb-met, mert nekik is kötelező. Ha nincs olyan, aki fizeti utánad (foglalkoztató, munkáltató, valamilyen kifizető szerv), akkor Te vagy köteles fizetni magad után, még akkor is, ha soha nem mész orvoshoz, és soha nem váltasz ki gyógyszert. Ez a törvény. Az pedig a törvényt sajnos nem érdekli, hogy miből fizeted.
2011. dec. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!