Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor kezdtetek el dolgozni a...

Mikor kezdtetek el dolgozni a munkahelyeteken? Sikerült fejlődni, magasabb pozíciót betölteni?

Figyelt kérdés

Nagyon fontosnak érzem,hogy motiváljon valami,most főleg,hogy nagyon elkeseredtem,hiszen nem találok munkát,nem vesznek fel sehová. :-(

Tudom,nem úgy indul egy karrier,hogy rögtön a csúcson kezdjük,rengeteget kell tenni,hogy eredményeket tudjuk felmutatni,ezért kérlek titeket,hogy osszátok meg velem a tapasztalataitokat:

-honnan kezdtétek és hová jutottatok?

-mióta dolgoztok ott,és mikor sikerült feljebb jutni?

-milyen áldozatokat kellett meghoznotok a siker érdekében?

-önerőből vagy ismerősök segítségével jutottatok a munkához?

-hány évesek vagytok?


Szükségem lenne egy-két jó tanácsra,most nagyon padlón vagyok,teljes bizonytalanságban élek.

Kérlek titeket osszátok meg velem a tapasztalataitokat,hátha tudok egy kis erőt meríteni belőle.

Köszönöm mindenkinek,aki veszi a fáradságot,és ír pár mondatot!


2011. dec. 1. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Íme az én sztorim:

- egy kemény főiskolán diplomát szereztem (kezdeti évfolyam 5/6-a elhagyta az intézményt, mielőtt még diplomát szerzett volna), menet közben letettem egy angol felső és egy középfokú német nyelvvizsgát. Államvizsga előtt elmentem a világ egyik legnagyobb multijához fél évre gyakornoknak. Ott ajánlották nekem, hogy van egy frissdiplomásoknak indított vezetőképző program. Ezt diploma után megpályáztam, és sok embert magam mögé utasítva elnyertem a pozíciót. Azóta másfél év telt el, változatos munkám van, nagyon megbecsülik mind emberileg, mind anyagilag. Fél év múlva végzek, akkor ha nem is egy csoportvezetői, de olyan pozícióba fogok kerülni, ahol nem csak sima végrehajtó vagyok, hanem annál tekintélyesebbe. A szintén ebben a programban végzett emberek alapján végzés után pár éven belül csoportvezető lehetek, utána meg a csillagos ég. (A talán legsikeresebb programos az EMEA régió informatikai vezére).


26 éves koromra hogy értem ezt el? Nem tettek be engem sehova, a saját erőmből értem el mindent. Annyi segítséget kaptam, hogy a szüleim támogattak a tanulásban, de ezért én is letettem valamit az asztalra (nyelvvizsgák, fősulin a top 5%-ban voltam tanulmányok alapján). Áldozat nem volt, annyi, hogy ha tanulni, dolgozni kellett, akkor odatettem magamat - nem a szükséges minimumra, hanem a lehető legjobbra törekedtem. Ha nem volt feladat, én kerestem magamnak. Az emberekkel mindig kerestem a közös hangot, így jó kapcsolatot alakítottam ki szinte mindenkivel (ez abban segített, hogy halljak az állásról).


Szóval azt kell hogy mondjam, ha tudod, hogy mit szeretnél elérni, akkor igenis elérhető minden. Csak tudd, mi kell hozzá, gondolkozz a leendő munkaadód fejével, és küzdj érte. Meghálál minden befektetett percet.

2011. dec. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A mostani munkahelyemen 10 hónapja vagyok. Eleve vezetői pozícióba vettek fel, ennél magasabbra nem fogok kerülni, felettem már csak az ügyvezető van, aki egyben tulajdonos is. Fejlődni nyilván sikerült valamennyit, olyat is csinálok, amit korábban nem. Áldozatot nemigen kellett hoznom, eleve azért vállaltam el, mert tetszett a munkakör is, a fizetés is. Ismerős szólt, hogy lenne ez a lehetőség, azért jöttem el az előző munkahelyemről. 37 éves vagyok.
2011. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első munkahelyem egy gyárban volt,95-ben.Sima szalagmunkás voltam,egy idő után csoportvezetőségig vittem,8 általánossal.De otthagytam 7 év után,mert adódott a lakóhelyemen munka így nem kellett bejárnom.Itt is bet.munkával kezdtem,egy idő után éreztem,hogy kevés,beiratkoztam egy tanfolyamra,sima szám.gép kezelő,szinte semmi,de egy idő után itt is csoportvezető lett belőlem,gyakorlatilag 8 általánossal.Nem tudom,valószínűleg rátermett vagyok,de valamit mindig látnak bennem.Most jelenleg még gyesen vagyok,nemsokára megyek vissza,már kérdezgetik mikor akarok menni már,várnak.

Hogy karrier-e?Nekem elég annyi,hogy nem 60ezret keresek,meg itt van helyben,a családomat is el tudom látni.Ennél több nekem nem kell.35 éves vagyok amúgy és házas,3 gyerekkel.

2011. dec. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Azt elfelejtettem írni,hogy míg itthon vagyok gyesen,most tanulok,de teljesen más irány,szoc.munka.

Majd egyszer valamire jó lesz,egyelőre nincs haszna,de sose tudni.

2011. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Gratulálok! :) Jó olvasni az ilyen hozzászólásokat. Én most jelen pillanatban nagyon el vagyok kenődve,nagyon gondolkodom rajta,hogy mihez kezdjek,mit változtassak, vagy egyáltalán mibe fogjak bele.

Fél éve itthon vagyok,mint pályakezdő munkanélküli...

Fontos,hogy ne vesztegessem el a fiatal éveimet,de egyenlőre nem tudom,hogy hol induljak el.

2011. dec. 2. 23:16
 6/6 anonim ***** válasza:
10 éve kezdtem el dolgozni lakkozó műhelyben, alja munkásként. Amikor csak lehetett én jelentkeztem elsőként a túlórára. Fél év múlva ott hagytam mert ez a munkahely 70 km-re volt tőlem. Helyben kezdtem el dolgozni de mér anyagmozgató ként. 3 év múlva ez a cég is csinált egy lakkozó műhelyt, és csodák csodájára az előző munkahelyem főnöke lett, itt a főnök. Így beszervezett engem oda, de már gépbeállító ként. Itt is mindent megtettem amit csak kértek, átlag napi 10 órát dolgoztam Rá fél évre előléptettek szakvezetőnek. Aztán sajnos az üzemorvos nem engedett tovább itt dolgozni ezért visszamentem oda ahol anyagmozgató voltam, de itt gépbeállító lettem több fizetésért mint amiért szakvezető voltam. ennél többet esélyem sincs keresni, sajnos csak egy szakmunkásom van.
2012. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!