Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Start káryát van lehetöségem...

Start káryát van lehetöségem igényelni?

Figyelt kérdés
Jelenleg próbaidömet töltöm egy cégnél, ami 2 hét mulva lejár ( a 3 honap), és mellette felsöoktatás hallgato vagyok levelezön. Belépéskor nem igényeltem start kártyát.Visszamenöleg vagy uj évtol van lehetöségem kérni ezt?
2011. dec. 6. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem csak belépéskor lett volna(!),a hangsúly a volna-n vagy a lett volna-n van...

ezt én is elbuktam annó 3 éve...és szerintem mostanra már te is...

2011. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Úgy tudom, a munkaviszony megkezdése előtti napig legkésőbb meg kell lennie. (Vagy csak az igénylésnek?)

A lényeg, hogy sajnos úgy hiszem, hogy ezt már elbuktad, mivel a próbaidő rendes munkaviszonynak számít.

2011. dec. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg, vagy új évtől nem.

Viszont a hallgatói jogviszonyod megszűnése után (amennyiben akkor is megfelelsz a startkártya követelményeknek /pl nem léped túl a korhatárt/), akkor kiválthatod.

Ugyanis:

"20. START kártya igénylésekor milyen jogviszonyokat nem kell figyelembe venni az első ízben létesített foglalkoztatási jogviszonynál?

2011.05.20.


Figyelmen kívül kell hagyni a tanulói (hallgatói) jogviszony mellett fennálló, illetve az iskolai szünet időtartama alatt létesített foglalkoztatásra irányuló jogviszonyokat (például: munkaviszony, köztisztviselői, közalkalmazotti jogviszony), továbbá a tanulói (hallgatói) jogviszony megszűnése után az egyszerűsített foglalkoztatás körébe tartozó alkalmi munkára létesített foglalkoztatást.

(Pftv. 3. § (3) bekezdés)"

[link]

"37. Egy végzős főiskolai hallgatónak 3 hónapos munkaviszonya volt a hallgatói jogviszonya alatt. A tanulmányai befejezését követően munkaviszonyt kíván létesíteni, igényelhet-e START kártyát?

2011.05.20.


A START-kártya kiváltására az jogosult, aki a huszonötödik életévét, felsőfokú végzettségű személy esetén a harmincadik életévét még nem töltötte be, tanulmányait befejezte vagy tanulmányait megszakította, illetve a tanulmányainak befejezését követően első ízben létesít foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt, vagy ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyt, és e jogviszony létesítését megelőzően megbízási szerződés, vállalkozási szerződés alapján vagy egyéni vállalkozóként sem végzett munkát. A foglalkoztatásra irányuló jogviszony első ízben történő létesítésének megítélése szempontjából figyelmen kívül kell hagyni a tanulói és a hallgatói jogviszony mellett fennálló, illetve az iskolai szünet időtartama alatt létesített foglalkoztatásra irányuló jogviszonyokat, továbbá a tanulói és a hallgatói jogviszony megszűnése után egyszerűsített foglalkoztatás körébe tartozó alkalmi munkára létesített jogviszonyt. Amennyiben az egyéb feltételeknek is megfelel, a korábban munkaszerződéssel végzett munka nem zárja ki a START-kártyára való jogosultságát.

(Pftv. 3. § (2)-(3) bekezdés)"

[link]

2011. dec. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!