Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországi segédmunkás...

Németországi segédmunkás állásról lenne szó. Átverés vagy igaz lehet?

Figyelt kérdés
Tehát a helyzet az, hogy Németországba keresnek segédmunkásokat építkezésre. 1300-1800 eurós fizetést ígérnek és a szállást biztosítják ingyen. Írtam is, hogy érdekel a munka. Na de! Visszaírtak, hogy 10000 ft-ot utaljak át egy számlára, ezt letétbe helyezik. A két ünnep közt kell menni pestre elbeszélgetésre és ott visszafizetik a 10000 ft-ot. Sztetek elküldjem a pénzt vagy mi legyen. Sajnos nincs felesleges 10000ft-om tanulópénznek, örülök ha megtudok élni jelenleg. Köszi a segítséget.
2011. dec. 6. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
ha pénzt kérnek, akkor egyértelműen átbaszás
2011. dec. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én egyet nem értek..Miért akarnak letétbe helyezni pénzt ha még interjú sem volt??


Ez úgy bűzlik ahogy van..

Kedves kérdező.Egy valamit mindig tarts észben.

A munkáért NEKED FIZETNEK ,és NEM TE FIZETSZ..

Ha előre fizetni kell az csak átverés lehet..


De ha nem hiszel nekem akkor tedd meg a következőt.

Írd meg nekik,hogy a pénzt csak akkor utalod át ha már a kezedben van a munkaszerződés..1 millió forintba fogadok veled,hogy elutasítanak valami szánalmas érvvel..

2011. dec. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen átverés.


Egyrészt amit írtak, hogy te nem fizetsz sohasem.


Èn dolgoztam irodán németországban munkásokat közvetítö magyar cégnek, és soha egyik konkurencia sem kért pénzt senkitöl sem semmiért sem. Ha valamit kellett fizetnie elöre a munkavállalónak mint pl esetleg a kiutazát (habár azt is kötelezö lenne fizetni) akkor sem elöre kérték, hanem levonták a fizuból.


a másik büzös, hogy 1300-1800€ nekem kicsit sok egy egyszerü segédmunkásnak. egy szakember keres 1500-2000€ között, 1300-t talán nagyon sok túlórával meglehetne keresni, de maga az összeg is olyan beetetö jellegü.

2011. dec. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amelyik közvetítőcég pénzt kér előre az átverés. Meg mi az hogy utald át, és az interjún visszakapod. Letétbe helyezik, nehogy ne menj el az interjúra, vagy mi?
2011. dec. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Apukám kint dolgozott Németországban több évig mint építésvezető. Az akkori főnöke ismét megkereste, hogy szerezzen munkásokat. Szobafestő, lakatos és egyéb.. Feladott egy hirdetést a saját mobilszámával és lehetett tőle információkat kérni. Rögtön elmondta, hogy miről lenne szó. Hová, mennyi pénzért, mikortól és mennyi időre?! Semmiféle előleget nem kérnek soha. Természetesen a szállás mindig benne van. A kiutazást nekik kell megoldani. A végén Apunak rendezi a főnök a hirdetésre és egyéb kiadásra pl: telefonokra vonatkozó kiadásait.
2011. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tisztelt Munkavállaló!


Először is elnézést kérek azoktól,akikkel nem sikerült telefonon egyeztetni,kicsit nem gondoltam át,hogy hirtelen sokan fognak hívni és képtelen leszek kezelni a vonalat.Engedje meg,hogy a lehetőséghez mérten tájékoztasson.


A munka Frankfurtban Szálloda építése és Nürnbergben Családi és Társasházak építése lenne.A munka kezdése 2012.Január.03-án kezdődik így tehát másodikán kiutazás.

A munkakép Kőművesnek 1800.-2400Euró.Segédmunkásnak:1300.-1800Euró.

A Szállást azt mi álljuk.Ennek fejébe az önéletrajz Németre való leforditásáért kérünk 10.000.-Ft-ot amit erre a számla számra kérünk utalni:Takarékszövetkezet:68500153-15137423.Ezt a pénzt mikor két ünnep közt a személyes találkozón Budapesten szerződéskötéskor visszakapják!Mert ez a 10.000.-Ft letét csak.Mivel Tisztában vagyunk a Magyarországi helyzetekkel a csalókkal,de sajnálatos módon rengeteg problémánk akadt komolytalan állás keresőkkel,így kénytelenek voltunk ezt bevezetni.Remélem,hogy elfogadja a fent leírtakat és hosszú távon tudunk együtt dolgozni!Ha bármilyen kérdése van,írjon Email-ban vagy Hívjon a 004915141337598-as telefonszámon.

Üdvözlettel:M és H Bau GMBH.


Ezt a választ kaptam mikor írtam nekik az állásra. Szerintetek csaló lehet?

2011. dec. 7. 15:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű- hívd fel és mond meg neki hogy te magad lefordíttatod az önéletrajzodat, ha kell hivatalos fordítóirodában, ahol hitelesítik a fordítást (nem kerül 10 rugóba), mivel TE IS tisztában vagy a Magyarországi helyzettel, és a sok csalóval akik ilyen módon vernek át embereket.

Ha valóban nem csalók akkor bele fognak egyezni.

2011. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!