Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek lányként lenne...

Szerintetek lányként lenne esélyem elhelyezkedni az informatika világában? (rendszergazda és hasonló szgépes területen)

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk NYME-n a mi évfolyamunkban is egy csomó lány van (bár ez gazdaságinformatika). Informatikában nincs olyan, hogy "ez lányos, ez fiús", még a mérnököknél sem.


Ha kened-vágod a matekot, nem csak facebook-ozásra használod a géped, akkor nyugodtan vágj bele. Bár a programozáshoz (ami minden infós szakon és szakképzésben van) kell egy kis elvont, absztrakt logika, ha rendesen tanulsz, akkor semmi bajod nem lehet.


Lényeg, hogy szeresd amit csinálsz, később pedig nem csak várni kell, hogy az ember szájába repüljön a sültgalamb, hanem igyekezz kapcsolatokat kiépíteni.


Üdv, egy NYME-s gainos.

2011. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm válaszod!Matekhoz kissé butus vagyok asszem. Ezért tettem fel a kérdést. Én főleg az IT biztonságtechnikán gondolkodtam...
2011. dec. 11. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugi, én se vagyok az az über matekos. Világ életemben, 3-4-es (10.-ben kettes) voltam matekból, ám 12. év végére bepótoltam minden hiányosságom, 5-ös évvégi matek és 4-es matek érettségim lett.


Nyáron még képeztem magam matekból, mikor meg elkezdődött az egyetem, bejártam a matek előadásokra és óráról órára készültem, gyakoroltam. Eredmény : rögtön legelső vizsgának vettem fel a matekot, és a hármast megszereztem. Nem lehetetlen, bár meg kell dolgozni.:)

2011. dec. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!