Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2012. Január 1-től 6 hónapos...

2012. Január 1-től 6 hónapos lesz a próba idejük az új dolgozóknak. Meddig fog tartani a 6 hónapos próba idő új munkahelyen akik 2012. Január 1. munkaszerződéssel új munkahelyen kezdik a 2012. évet?

Figyelt kérdés

Hamarosan állást fogok váltani ősszel viszont Január elején nem kezdenék el dolgozni új munkahelyen, akkor 6 hónapos próba idő utolsó hónapja bele Július 31. tartana. Mivel legtöbben Júliusban mennek el nyári szabadságra és nyaralni is ezért ugyanezt tenném én is mint ahogy megszoktam.


Pontosan tudom próba idő lejárta előtt nem ajánlatos szabadságot kivenni akkor az esélye annak a munkáltató elküldi az ilyen új dolgozókat a munkahelyről. Viszont annak sem látnám értelmét ledolgoznám a legmelegebb nyári hónapot, és aztán nyár végétől tél végéig közölné velem a leendő új munkáltatóm nem kívánna tovább alkalmazni engem.


2011. dec. 30. 22:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A próbaidőnek a maximuma van csak államilag szabályozva, ettől kevesebb is lehet, a munkáltatóval való megegyezés kérdése. Próbaidő alatt ugyanúgy jár a szabadság, normális helyen simán ki is adják. Az egy baromság, hogy a szabi miatt elküldenek, sokkal több pénz és energia nekik új munkaerőt szerezni és betanítani, mint téged egy hétig nélkülözni. Ilyen legfeljebb a semmiféle előképzettséget nem igénylő munkáknál van, ahol két napon belül bárkit fel tudnak venni az utcáról.
2011. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!