Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi esélyem...

Szerintetek mennyi esélyem lenne arra, hogy csak fognám magam és kimennék ausztriába dolgozni, ismerősök és közvetítő nélkül?

Figyelt kérdés
Sajnos itt Mo-n nem megyek semmire. Érettségim és magasépítő technikusi végzettségemmel sehova nem vesznek fel. Egy gyárban robotolok, de ez sem egy fix hely. Ezért gondoltam, hogy ha kimennék ausztriába, mennyi esélyem lenne, hogy valahova felvennének dolgozni sztetek? Pl kőmüves mellé, vagy utcaseprőnek, vagy kukásnak vagy valami. Természetesen szállást néznék előre, csak munkát nem. Próbáltam munkát is keresni, de mindenhol csak a hiéna munkaközvetítők vannak..
2012. jan. 6. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Az elinduláshoz pénz kell, Ausztriában drágább az élet, mondjuk a fizetések is magasabbak.

Mondjuk szerintem ismerősök és barátok nélkül magányos leszel.

És még egy tipp: ha nem beszélsz anyanyelvi szinten németül, meg se próbáld.

2012. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ausztriában sem könnyebb munkát, találni.. sőt!! Ami jobb ott, az a fizetés (= ha már találtál).


Ha itt is gondjaid vannak azzal, hogy állást találj (ahol beszéled a nyelvet, tudod, hogy milyen fórumokon - pl újság, internet - hirdetnek, és ahol el tudod magad adni ahhoz, hogy felvegyenek), akkor képzeld el, hogy ez mennyivel nehezebben megy külföldön.

2012. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

09:40


tehát ha jól értem akkor ott nehezebb munkát találni.

neked is sok eszed van ,no offense

2012. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, jól érted.


És nem haragszom, függetlenül attól, hogy mit gondolsz az eszemről.

2012. aug. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az előző linken azt láthatjuk, hogy különböző EU-s országokban mekkora a munkanélküliség.


Persze, ez nem bizonyíték arra, hogy kint könnyebb munkát találni, azt meg főleg nem magyarázza meg, hogy miért találna kint könnyebben munkát egy magyar (miért egy magyart választanának a munkára), mint itthon egy magyar.


Kedves előző, azt a részt nem érted, hogy az, aki itthon nem talál munkát (miért is? legtöbb embernek van munkája itthon is) az honnan venné a talpraesettséget, hogy felvegyék. Honnan lenne információja arról, hogy hol keressen állást, milyen képessége lenne, amivel meggyőzi (jó eséllyel külföldi) munkavállalóját, hogy ő az ideális jelölt a pozícióra? Miért sikerülne neki kint, ha még itthon sem képes rá. Itthon, ahol beszéli a nyelvet és ismeri a helyi viszonyokat.

2012. aug. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elnézést, most látom, hogy itthon van állása, félreolvastam.


Ennek ellenére korábbi álláspontom áll, NEKI nehezebb kint munkát találni, mint itthon (bár ha talál jó eséllyel jobban megtalálja a számítását, mint itthon).

2012. aug. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

azt írta h saját szakmákájban itthon sehova sem veszik fel,de Ausztriában :"kőmüves mellé, vagy utcaseprőnek, vagy kukásnak vagy valami".

Ja és ott jobban értékelik a szakmebereket ha esetleg végzettségéhez megfelelelő munkát akarna.

persze ez csak akkor igaz ha jól beszél németül

2012. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!