Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnöki diploma mellé...

Villamosmérnöki diploma mellé elég a felsőfokú angol, ha nem angol nyelvterületre mennék dolgozni?

Figyelt kérdés

Elsősorban Ázsia érdekelne (Szingapúr, Tajvan, Korea). Ha sikerülne ott egy állást szereznem, akkor egy multinál a magasabb beosztásban lévők úgyis beszélnek angolul például egy KF részlegen. Vagy nem? Angol felsőfokúm van, napi szintem használom, de se időm, se energiám most nekiállni egy új nyelvnek. Ráadásul nem egy nehéz ázsiainak.

Van valakinek konkrét tapasztalata?


2012. jan. 15. 20:26
 1/5 anonim válasza:
Inkább maradj az Európán belül, Ázsiában a hópihék nemigen vannak biztonságban.
2012. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Ázsiában a hópihék nemigen vannak biztonságban."


Kifejtenéd bővebben :-)?

2012. jan. 15. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Abban igazad van,hogy egy egy KF részlegen tudnak angolul.

mert tanulták.De nem ez a hivatalos nyelv például Koreában.Itt a hivatalos nyelv a koreai.Ha ott akarsz boldogulni,akkor bizony tudni kell az adott ország nyelvét.

Tudod Magyarországon is nagyon sokan tudnak angolul egy multinál,magasabb beosztásban.De mégis kell,hogy magyarul tudj,mert ez a hivatalos nyelv..

Azt,hogy te tudsz angolul az jó pont,de nem elég.

Tudom mert Japánban élek,és bár dolgozom,(csak pár szót tudok japánul) de soha nem lenne munkám,ha a férjem nem intézte volna el(ő japán)

üdv

2012. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Egyébként csak néhány évre gondoltam kimenni, nem végleg, tapasztalatszerzés céljából. Ehhez úgy gondoltam, elég az angol. Nyilván valami ráragad az emberre a helyi nyelvből, de a munkahelyén angolt kell használni.

2012. jan. 16. 02:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Most gondolkozz egy kicsit.

Ha otthon elhelyezkedel egy nagyon jó cégnél ami mondjuk koreai cég.Piszok jó meló,piszok jó fizetés.Szerinted otthon milyen nyelven kell kommunikálnod?? Hacsak nem te leszel egyből a főnök aki állandó kapcsolatban van a koreai főnökséggel,akkor magyarul kell tudnod.

Ez a helyet a kinti melóhelyekkel is.Nem az angol nyelv a hivatalos nyelv Koreában, Tajvanon.Egyedül Szingapúrba mehetnél,mert ott hivatalos nyelv az angol.A többi országokban jó ha tudsz angolul,de a hivatalos nyelvet használják..Ez teljesen érthető is..Otthon is jó ha tudsz angolul,németül,franciául,oroszul de a hivatalos nyelv a magyar..Otthon sem kapsz melót ha nem tudsz magyarul..

2012. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!