Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy 47 éves férfi, jogász és...

Egy 47 éves férfi, jogász és közgazdász diplomákkal,20 év informatikai tapasztalattal (úgy, hogy közben autodidakta módon képezte is magát, csak programozni nem nagyon tud a most divatos nyelveken) körülbelül mekkora fizetésre számíthat?

Figyelt kérdés
Van különbség a budapesti és vidéki fizetések között? Esetleg van valahol az interneten erre vonatkozó statisztika?
2012. jan. 17. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Tehát amilyen szakma Magyarországon telített, azt neked mind sikerült elvégezned. Fantasztikus vagy:D
2012. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Lehetne a kérdésre válaszolni? Különben nem rólam van szó, hanem apukámról. A diplomákat meg felesleges véleményezni. Honnan tudhatta volna akkor, hogy huszonöt év múlva tele lesz az ország jogászokkal?
2012. jan. 17. 21:47
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Őszintén? Örüljön, ha kap munkát.

A munkaadók döntő részének már "öreg", és hiába van rengeteg tapasztalata, a kora miatt nehéz állást találnia.

Ha talál, jön a második buktató: túlképzett, de sajnos nem releváns területeken. Hiába profi clipperben, ha most java (esetleg java+droid) és .NET fejlesztőkre van szükség.

A fizetések között pedig (még a multiknál is) van jó 15-20% különbség budapest javára, viszont pont budapesten lesz jóval alacsonyabb esélye az állásra a faterodnak.

2012. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Bár elég lehangoló a helyzet, viszont ezek szerint érdemes Budapesten gondolkozni, felvetem majd neki, hátha...
2012. jan. 17. 22:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem érdemes, mert összességében rosszabbak az esélyei.

Inkább "mobilitásban" érdemes gondolkodni, és adott esetben költözni az ország bármely pontjára, ahol kap állást.

2012. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazad van, csak szerintem belebetegedne, ha az egész családjától elszakadna. Most ketten élnek vele vidéken, ketten élünk Pesten, így lehetne velünk. Sajnos az tény, hogy ennyi idősen az ember már nem olyan mobil, mint fiatalon.
2012. jan. 17. 22:37
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Sok jóra ne számíts ilyen helyzetben.

A jogász és közgazdász diplomája semmit nem ér, mivel nem dolgozott benne min 20 éve ha jól értem. Az informatikai tapasztalata sem tűnik túl hasznosnak, mivel papírja nincs róla, viszont te magad mondod, hogy elavult a tudása - pedig hegyszám vannak a fiatalok up to date tudással.


Mostanság bárhol kap így munkát vállalja el, ne válogasson.

2012. jan. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hűha, de félreérthető vagyok :D

Az elavult tudás csak a programozásra igaz (kipróbálta, de nem jött be neki, és a munkájához nem kellett), de amúgy meg egy tök nagy és hálózatot épített és üzemeltetett kisebb alhálózatokkal, választásokkor extra igényekkel, tehát ebben benne van, az biztos. Meg a jogban is, mert a jogi ügyek egy részét is ő intézte (álláshalmozás rulez :D ). Csak a közgáz avult el, gondolom, de ha minden igaz, az nem is tragédia.

Na mindegy, igazából csak hallani akartam valami biztatót, mert eléggé el vagyok keseredve emiatt. De ezek szerint nincs :( Hát majd lesz valahogy. Köszi a válaszokat.

2012. jan. 18. 00:03
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor próbálkozni kell hálózatfejlesztő cégeknél, ha abban az iparban még benne van.


A jogi ismereteket továbbra is azt mondom, hogy el lehet felejteni, az nem sokat "ér", hogy egy hálózatfejlesztő cégnél rábízták a csip csup jogi ügyek úgy-ahogy elintézését.

2012. jan. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mint az országgyűlési meg az önkormányzati választások jogtisztaságának biztosítása :D

De a hálózatfejlesztős cég jó ötlet, köszi. Ezt mindenképpen mondom majd neki, mert van benne fantázia. Remélem, ilyen helyen nem problémáznak a papír hiányán :)

2012. jan. 18. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!