Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi szabadság jár az új...

Mennyi szabadság jár az új törvény szerint? Leírom az előzményeket: A nővérem 2008 júniusában szülte meg a második fiát.2010. március 8-án született meg a harmadik fia. Most menni vissza dolgozni és elég kevés szabit számoltak ki neki egyenlőre.

Figyelt kérdés

2008-ban szerintem időarányosan vette ki a szabikat. És a nővérem 1979-ben született.

A munkaügy azt mondta neki, hogy csak a szülés után 1 évig jár szabi, de én úgy tudom, hogy 2011. augusztustól érvényés ez. Szerintem kevés szabit számoltak ki neki, mert ugye március 8-án tölti be a kicsi a 2 évet és már májusban kellene mennie dolgozni.


2012. jan. 19. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Mindig is csak a GYED első évére járt a szabadság....
2012. jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

HA 2008-ban kivette a felét, akkor 2008-ra jár 11 nap. 2009-re kb. 20 nap, a pontos számot akkor lehetne megmondani, ha tudnánk, hogy pontosan mikor szült.

2010-re jár 19 nap, 2011-re 12 nap.


Plusz a gyerek után jár neki 2008-2009-re 4 nap, 2010-2011-re 8 nap.


Ez összesen 43 nap gyerekek után járó nélkül (8 hét 3 nap), vagy 51 a gyerekszabikkal együtt (10 hét 1 nap).


Ha nem vette igénybe a gyerekszabit, akkor március 9-től a felhalmozott szabi elméletileg május 14-ig tart ki.

2012. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, régen a gyed első évére járt, ma már csak az első fél évére jár. Plusz a tgyás idejére, vagyis régen (kérdező a nővéredre még ez vonatkozik) kicsivel kevesebb, mint másfél évnyi szabi járt, míg most már kicsivel kevesebb, mint egy év jár. Vagyis a kérdező jól írta.
2012. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!