Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha csúsztatás van az önéletraj...

Ha csúsztatás van az önéletrajzomban, a Hr-es rájön?

Figyelt kérdés

Egy évet csúsztattam a dátumoknál, hogy ne legyen szünet a munkahelyeim között.

Vissza lehet valahol nézni hol és meddig dolgoztam?



2012. jan. 25. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Legkésőbb a belépéskor, amikor leadod az OEP kiskönyvedet.

Szerintem a szünettel senki nem törődne...

2012. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérhetnek a korábbi munkáltatóidtól igazolást (amolyan "ajánlólevelet". El szokták kérni a telefonszámot, hogy beszéljenek velük. Nem feltétlenül, de előfordulhat.

Meg igen, belépéskor.

2012. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem csak, hogy vissza lehet, hanem adott esetben vissza is kell nézni. Például, ha táppénzt igényelsz, mivel ott érdekes az, hogy folyamatos volt-e a biztosításod az előző 2 évben, vagy sem. NINCS KIBÚVÓ!

Egyébként is, mire volt ez jó? Szerintem senkit nem érdekelt volna a szünet... Már az sem jelent rosszat, ha valakinek nem 1-2 munkahelye volt eddig, hanem több.

2012. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Visszanézi, te meg: "hoppá, bocsánat elgépeltem".
2012. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát figyi, nekem a legutóbbi munkahelyem elhagyta az OEP-kiskönyvemet, mivel a céget felszámolták, így végül egy pasas szó szerint szebből kifizetett, és adott egy új kiskönyvet, amiben csak az ő pecsétjük szerepel, így tehát az előtte lévő 4-5 munkahelyről gyakorlatilag semmit nem tudnak. Ha azt akarod, hogy ne legyen szünet, akkor írj be valami kamu munkát (mondjuk csapos voltál egy garázskocsmában), amiről lerí, hogy oda úgyse jelentettek be, de legalább látják, hogy nem ültél otthon, hanem melóztál. MIvel az ország hemzseg a feketemunkától, az életbe nem nyomozzák ezt le, nem is akarnák szerintem.
2012. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, valóban nem voltam bejelentve minden munkahelyemen.

Azért volt rá szükség, mert pont egy Hr-es szól meg hogy a mai világban nem engedheti meg magának senki hogy fél évig ne legyen munkája, és hogy akármilyen munkát el kellett volna vállalnom, mert biztos eltartottak. Stb. Nem esett túl jól hogy így letámadott. És nem is igazán értettem. :(

2012. febr. 1. 18:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi köze hozzá,micsoda HR-es! Bunkó egy irigy valaki lehetett.
2012. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!