Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriai idénymunka? Valakine...

Ausztriai idénymunka? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne pár kérdésem, szeretnék kimenni Ausztriába a párommal (huszas éveink végén járunk) idénymunkára, sokat olvasok róla, de azért pár véleményre is kíváncsi vagyok, illetve ha van, tapasztalatra. A nyelvtudásunk németből valahol az alap és a középfok között van, angolból pedig társalgásinál picit magasabb fokú. A kérdésem kb. az lenne, hogy mi a menete egy ilyen idénymunka megpályázásának? (pl. hotelban takarító, illetve kisegítő) Az ember ugyanúgy küld önéletrajzot, kimegy interjúra és vagy felveszik vagy nem? Illetve, ez így mennyire egyszerű? Eddig akikről hallottam, mind mind ismerős által ment ki. Nekünk sajnos nincs ismerősünk kint, így lehetetlen? Minden véleményt, tapasztalatot szívesen várok!
2012. jan. 31. 22:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én hasonlóan 20 éveim végén járok, és kb nyár végén lett elegem a magyarországi"mókuskerékböl".Jelenleg egy ausztriai hotelban dolgozom szezonmunkásként konyhán. Én igy csináltam: Önéletrajz küldése minél több helyre, majd szinte biztos lehetsz benne, hogy a 70% ir vissza valamit! Ezután biztosra veheted, hogy kérnek egy személyes interjut is. Ha ezen megfelelsz(tapasztalatom szerint ha meg tudsz szólalni németül, és érted is amit mondanak)akkor nyert ügyed van!Fontos:ha esetleg az interjun elbizonytalanodsz a nyelvtudásoddal kapcsolatban ne ijedj meg ez a Dialektus. Majd 2-3 hét mulva megszokod!

Ezután ha felvesznek általában elég hamar munkába kell állni! Szerintem egyszerü munkát találni, de nagyon nehéz megtartani! Sokan mondják de jo annak aki itt dolgozik! Nem mondanám ,hogy itt kolbászból van a kerités! Rengeteget kell dolgozni(min. 10-11 óra/nap), és köztudottan a magyarokat(személyes tapasztalat)nem nagyon kedvelik! De mindenképpen próbáljátok meg!Ha tudok még segiteni szivesen segitek! De közvetitöket felejtsétek el!!!!Sok sikert!!!

2012. febr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!