Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozott már valaki pizzériáb...

Dolgozott már valaki pizzériában diszpécserként? Mik a feladatok? Mennyire nehéz meló?

Figyelt kérdés
Előre is nagyon köszi a válaszokat! :)

2012. febr. 6. 20:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem pizzériában, de hasonló melegkonyhás, házhoz szállítással foglalkozó étteremben dolgoztam. Egy pizzériához képest sokkal nagyobb volt a választék mindenféle hülye névvel amit senki sem tudott kiejteni, így szerintem nehezebb volt, mint egy pizzéria.

Délelőtt 11-kor kezdődött a rendelésfelvétel, előtte már 10 körül ott kellett lenni, este 11-ig hívhattak, utána még 10-20 perc papírmunka - rendelések könyvelése, standolás, lezárás.

A rendelés történhetett telefonon, interneten (saját oldal/netpincér), ezeket kellett felvenni egy éttermi szoftverbe. Itt a kajakategóriák megjegyzése volt nekem nehéz, mivel pl. a sült csirkének nem sült csirke, hanem mindenféle külföldi fantázianeve volt. Pizzériában gondolom könnyebb.

Mivel a vonal másik végén várnak ezért a keresgetéssel tökölést nagyon nem tolerálják, mielőtt lerakta el kellett küldeni mit rendelt, a netes rendelés ennyiben jobb, mondjuk engem már első nap beültettek a telefon mellé.

Dél körül és este volt nagy hullám, akkor pisilni sem lehetett, alig győztük a telefonokat, a telefonálóknak persze nem tetszett, hogy várakozniuk kellett. Mindennap volt pár anyázó, értetlen külföldi, mindent jobban tudó, nem kiszállítható kaját kérő, összevissza módosítgató, stb.

Annyiban nehéz volt, hogy több, mint 12 óra a munkaidő, valamikor egymás utáni napokon - de legalább nem kell éjszakázni. Sok a hülye ember (mondjuk abból van elég mindenhol), meg az én részemről nézve elég nagy volt a felelősség, hogy ne b*sszak el rendelést, mert a hibás kiszállítást nekünk kellett fizetni, márpedig nem volt olcsó étterem.

Ezen kívül még sokat számíthat az iroda (az nálunk egy picike lyuk volt a föld alatt, amerre jártam több más helyen is így volt, nyilván a reprezentatív utcafrontra/udvarra nem raknak irodaablakot), és a munkatársak.

2012. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!