Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi ma Magyarországon az...

Mennyi ma Magyarországon az átlagkereset?

Figyelt kérdés

A neten, ha rákeresek, akkor kb. 140 nettó.

Ez reális?


2012. febr. 8. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
A mai viszonyok között semmiképp! Sokkal kevesebb!
2012. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Igen, reális. Beleszámolva a politikusok és az állami cégek vezetőinek milliós fizetését. És akkor még nem beszéltünk a helyettesekről és a többiről... Plusz a jó keresettel rendelkező munkavállalókról. Szóval összességében mindent beleszámolva reális.
2012. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha minden keresetet beleadunk akkor reális, ahogy előttem írták. Nem mindenki keres 70-80 nettót.
2012. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Reális, mert ÁTLAGkereset.


Leegyszerűsítve:

vegyünk 10 embert, akinek a fizetése rendre:


2, 2, 3, 4, 5, 9, 15, 20, 30 egység.


Ennek az átlaga: 90/10 = 9 egység. Pedig látszik hogy a 10 emberből csak 4 keres ennyit, vagy ennél többet, a 60%-a pedig jóval kevesebbet.


Valahogy így működik ez is.


A közalkalmazottak és az állami cégeknél a sokmilliós havi fizetések felnyomják. A versenyszférában alacsonyabb az átlagfizetés, de ez sem azt jelenti hogy az emberek nagyrésze ennyit keres!

2012. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előttem szólóval nem értek egyet abban hogy a közalkalmazottak fizetése a kimagaslóan magas...


Inkább a vezetőké és felső érdekcsoportoké...


Saját példámból kiindulva: Közalkalmazottként keresek bruttó 130ezer forintot.. ami kb. 92 ezer forint nettó és ebből még lejön az útiköltség önrész is ( mert a bérletemnek csak 85 százalékát fizetik) tehát elkölthető összeg olyan kb. 85 ezer forint ami a kezemben marad...

Ebből kellene fizetnem kb. 92 ezer forintnyi csekket és kiadást havonta, mivel egyedül élek....és ebben még nincs benne a havi étkezés.. ruházkodás.. stb..

Spórolok,koplalok, tologatom a csekkeket.. és nem járok szórakozni, hisz nincs miből...


Ez a magyar átlag kereset és a nagy magyar átlag megítélésem szerint ahogy látom jártamban keltemben.

Annyi különbséggel hogy ha van párja az embernek akkor a kettőjük fizetéséből könnyebb összedobni... igaz gyakori az is mikor mindketten minimálbért keresnek és nem sok mindenre elég az sem.


Nemrég volt egy anonim felmérés Dél Pest megye egyik városában, ahol név nélkül lehetett válaszolni a kérdésekre 60 véletlenszerűen kiválasztott átlagembernek.

60-ból 49 ember válaszolta hogy minimálbérrel van bejelentve .. és a 49ból 40en azt nyilatkozták név nélkül is, hogy ennyit is kapnak valóban kézhez. ( Persze vagy elhisszük vagy nem amit mondtak, de akkor is sokat mondó számok ).


És kiegészíteném még azzal is hogy 5 végzettséggel (köztük felsőfokúval is)rendelkezem. Robotokkal és egyéb csúcstechnológiájú műszaki , ipari eszközökkel foglalkozom, azok oktatásában, üzemeltetésében, és javításukban veszek részt. Nem árulok el nagy titkot hogy nem a pénz miatt dolgozom itt.


Ugyanebben a munkakörben dolgozó külföldi kollégákat kérdeztem... tőlünk keletebre kissé duplája fizetést kap a kolléga mint én , nyugatabbra mondanom sem kell több mint tízszeresét keresi ugyanebben a munkakörben dolgozó kolléga.


Ennyit a Magyarországi helyzetről.

2012. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az átlaggal...


De szerintem úgy pontosabb ha 100 emberből 85 keres 2, 3 egységnyit... és a maradék a 20 , 30 egységnyit, és ezek átlaga jön ki olyan egész tűrhetőnek tűnő fizetésre.

2012. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ti hüjék vagytok?

Ha az Orbán marad hatalmon még 20év mulva se lesz az átlag netto 140e ft.

De idén összel bekerült az USA darálójába(rendesen) a bandájával eggyütt(sztem hiba volt ujjat húzni velük de hát ő tudja )

2014. dec. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!