Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Postán tűnt el valakinek...

Nano Dream kérdése:

Postán tűnt el valakinek csomagja? Mi a biztosíték hogy nem tűnik el csak akkor van rá biztosíték ha értékbiztosítással tűnik el? Ha ajánltként tűnik vagy után vételnél tűnik el a csomag akkor bebuktam az egészet, ha én adom fel?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha értékbiztosítással adod fel,akkor megtéríti a posta.

Igen szokott eltünni

2012. febr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem ajánlva, levélként feladott pici csomagom tűnt el, amibe egy szuper két részes fürdőruha volt. Kártérítést nem kaptam, de mivel tudtam, hogy a feladáskor lopták el, elhatároztam, hogy letépem a postás lányról, ha meglátom rajta. Sajnos óvatosabb volt annál, mintsem gondoltam.
2012. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még soha nem tűnt el csomagom, mindent megkaptak azok, akiknek küldtem, és mindent megkaptam, - ajánlott/utánvételes/és az egyszerű csomagot is. Viszont anyám is postás volt, és az ő véleménye az, hogy akik a megfelelő helyen dolgoznak és hozzáférnek a csomagokhoz, tudják, hogy mit érdemes ellopni.
2012. febr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A postan brutalis mennyisegu kuldemeny megy at naponta, ha valaki lopkodja is pont ra kell ernie es pont vonzonak kell talalnia. Nekem egy ajanlott levelem tunt el egyszer, tobb szaz level/csomag kozzul azert nem rossz arany.
2012. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Eléggé nyomon követik hogy hol és kinek a kezén megy át egy-egy csomag. Ajánlott és utánvételes csomag ezért nagyon-nagyon ritkán tűnik el. De ha több tízezres dolgot küldesz, akkor érdemes azt a párszáz Ft értékbiztosítást ráfizetned!
2012. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Magyar Posta hírhedt a csomagok meglovasításáról, sok külföldi webáruház Magyarországra már csak futárszolgálattal hajlandó kézbesíteni. Nekünk pár éve egy Angliából feladott, majdnem 200ezer forint értékű csomag (stúdiófelszerelés) tűnt el. A brit posta még regisztrálta a csomagot, de a Magyarországra szállítás után rejtélyes módon eltűnt. Azt mondjuk nem értem, hogy a posta miért nem képes ugyanúgy megszervezni a személy szerinti folyamatos átvételt, mint a futárszolgálatok. Akkor ott lenne fehéren-feketén, hogy mikor kinek a kezén ment át a csomag, nem lehetne lenyúlni.
2012. febr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megmondom miért:


Mert a kézbesítők 90%-a 8 általánossal dolgozik havi 70 ezerért(nem fikázni akarom őket, mert én is postás kolléga vagyok), télen ha mínusz 20 fok van ugyanúgy nem jó mint nyáron a plusz 40. Másrészt a posta nem arról híres, hogy eget verően megbecsülje a munkaerejét és a dolgozó munkáját, egyre többet akarnak kifacsarni az emberből. Ami terv az egyik évben X volt az azután 1,5*X. Aztán 3*X...és így tovább. Nyilván ez nem mentesít senkit attól, hogy lopjon. Nekünk anno a területi posta vezető megmondta: senkinek sem biztos az állása, az utcáról bármelyik hülye képes csekket és levelet felvenni... Hát ilyen felfogással csodálkozunk hol tartunk?

2012. febr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy futárszolgálatnál nem így van. Ott nincs megszabva neked, hogy mennyi telefont adjál el, mennyi az éves sorsjegy terv, mennyi biztosítást kell kössél, hogy add el a buszjegyet, vagy épp hány csomag papír-zsebkendőt rendelj egy hétre...
2012. febr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!