Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munkahely. Valaki...

Külföldi munkahely. Valaki esetleg link?

Figyelt kérdés
Külföldi munkahelyet keresek. Ami szóba jöhet az Németország, Ausztria, Svájc. aránylag jó fizetéssel, tűrhető munkaidővel, szinte semmilyen német tudást nem igénylő munkahelyet. foglalkozásom: (betanított) bádogos
2012. febr. 21. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz legalább alapfokon németül, akkor nem tudsz odakint munkát vállalni. Gondolkodj... Hogy intézel ügyeket? Hogy érted meg mi a feladat? Sehogy. Tehát, tanulj meg németül mielőtt kimész.
2012. febr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolkozz már...nyelvtudás nélkül mit akarsz??? Gondolkozz... vagy ennyire fogyi vagy?:)
2012. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az előttem írók már leírták, bár eléggé bunkó módon, amit nem is értek... Na szóval!

Egy a lényeg, ha BÁRKI külföldre készül, BÁRMILYEN ORSZÁGBA, akkor az a minimum elvárás, hogy vagy angolul tudjon nagyon jól mert azt többé-kevésbé mindenhol ismerik, vagy pedig az adott ország nyelvét beszélje folyékonyan. Ezek nélkül nem lehet külföldön elhelyezkedni, akárki akármit mond! Gondolj csak bele a legalapabb esetbe. Írták itt már hogy ügyeket kell intézni idegen nyelven, egyáltalán, egy szimpla bolti bevásárlást sem fogsz tudni lezavarni. Ott van viszont a legfontosabb dolog: ha nem tudsz az adott nyelven, bizony, az állásinterjún meg fogsz bukni, ha valahogy átcsusszansz (ami lehetetlen így, csak az elmélet kedvéért írom le), akkor is meg kellene értened valahogy a kollégáid és a főnököd utasításait.

Szép dolog hogy mindenki külföldben látja a megváltást, én is készülök, ez természetes, azt látjuk, hogy máshol kolbászból van az a bizonyos kerítés. De azt is tartsd szem előtt, hogy ha külföldön dolgozol, ott soha nem leszel más, csak egy külföldi. Egy munkavállalásért bevándorolt külföldi.

Az is nagyon jól hangzik, hogy aránylag jó fizetéssel, tűrhető munkaidővel mennél. Mindenki ezt szeretné, Kedves Kérdező. Min-den-ki.


De hogy valami építőbb jellegűt is szóljak, ha itthon szaktekintély vagy (értsd: van több éves munkatapasztalatod a munkádban amit felmutathatsz, elismernek, jól végzed a munkádat, amit eddig dolgoztál az lekövethető referenciákkal), akkor van esélyed, és jól boldogulhatsz.

Egyébként, őszinte érdeklődéssel kérdezem, nem bántásként vagy ilyesmi, ha semmilyen német nyelvtudásod nincs, akkor hogyhogy német nyelvű területeket soroltál fel ahová mennél? Ha gondolod írhatsz privát üzenetet is nyugodtan.

2012. febr. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Nyelvtudás NÉLKUL is ELLEHET helyezkedni! Amiket tapasztaltam:

1. Magyar céggel magyar brigáddal az építőiparban.

2. Olyan raktárba mész dolgozni ahol vannak magyarok és tudnak segíteni. Nem azt nézik hogy mennyire tudod az adott nyelvet, hanem hogy mennyire dolgozol jól és becsuletesen. Még örulnek is neki ha nem beszélgetsz másokkal, hanem csak a munkára koncentrálsz.


Az baromság hogy egy egyszeru bolti bevásárlást se tudsz elvégezni. Ha bemész egy multiba csak felismered már a kenyeret meg stb.. jó tudom nem erre gondolt az előző.. hanem a kasszánál ha fizetsz. Szerencsére fejlett már annyira a világ, hogy a kasszák kiírják hogy mennyit kell fizetned :D vagy önkiszolgáló kassza is létezik minden multinál itt nyugatabbra.

Ugyintézésben tudsz segítséget kérni egy ottani magyartól.

Azt hogy a munkahelyen mit kell csinálnod, persze elmondják, DE meg is mutatják szerencsére :) Így könnyen belelehet jönni. A nyelv meg utána ragadni fog. Először csak a munkában használatos kifejezéseket fogod megtanulni, de ahogy egyre többet hallod ahogy beszélgetnek, azt fogod észrevenni hogy egyre többet megértesz :) Tudom mivel én is így kezdtem, most már telefonon is elintézek bármit.


Pár észrevétel még:


Szerintem senki nem hiszi hogy kolbászból van a kerítés :D ez csak egy idegesítő mondás amit azok találtak ki akik kárörvendenek azokon akik nem jártak sikerrel kulföldön. Utálom ezt a szöveget!


Az a baj az otthoni helyzettel, hogy nem lehetsz elismert a szakmádban, mivel mindenhol kérnek 3-5 év szakmai tapasztalatot és enélkul egy szakembert nem vesznek fel sehova, így nem tud a szakmájában dolgozni aki frissen végezte el a suliját.


Sok sikert!

Udv!

2013. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!