Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik egy munkanélküli lehetőségei?

Mik egy munkanélküli lehetőségei?

Figyelt kérdés

Gondolom, vannak akik hasonló cipőben járnak.

Egy éve vagyok állás nélkül, és ebből már elegem van.

a tavalyi évem intenzív álláskereséssel telt.

Zaklattam az összes ismerősömet, levélben, telefonon, személyesen, hogy ha tud valamit, akkor szóljon. (senki semmit!)

Küldtem az önéletrajzokat különböző hirdetésekre és cégeknek, de ennyiben nem merült ki, mert személyesen elutaztam különböző városokba (vidéken élek, járni kellet az országot), ahol személyesen találkoztam munkaadókkal, bekopogattam mindenhová, ahol azt gondoltam van esélyem. Felkerestem a korábbi munkahelyeimet, a régi és leginkább új vezetőket, ahol egykor jó munkaerő voltam.

Végül elfogyott a pénzem, mert az utazások és a telefonálások pénzbe kerülnek. A munkaügyről már nem kapok semmit, de eddig sem volt értelme, hogy be voltam jelentve.

Sajnos, a munkanélküliség más területen is kihatott az életemre, mert nem tudtam tovább fizetni a lakásom törlesztő részleteit, hisz nem volt miből. A szívem szakadt meg, mert sokat dolgoztam érte és a két kezemmel újítottam fel.

Szégyenszemre nem tudom eltartani magam és ismét a szüleimmel lakok, mindezt negyven évesen. Ez maga a csőd! Szégyellem ezt az egészet.

Komolyan mondom, már azt gondolom, hogy a kocsmába járó embereknek több az esélye, ott ha mást nem is de hallanak valami alkalmi munkát és az is pénz.

Nem is tudom, megéri-e újra kezdeni (már ha lenne rá esély), mert ha ez az élet, akkor elég volt belőle.


2012. febr. 21. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

munkaügyi központ? tanfolyam?

mi a végzettséged?

2012. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A munkaügyi központ tehetetlen, viszont jó pont, hogy elvégeztem náluk egy tanfolyamot, még a tavalyi év első felében.

Szakmai tapasztalataim egy része Máv-on belűi, nagyobbik része kereskedelem, aztán az utóbbi években kerékpár és Sí szerviz tevékenységgel foglalkoztam.

Költözésre, tanfolyamokra és egyebekre már nem telik, mert a fent írt álláskereső utakkal teljesen kifogytak a pénzügyi forrásaim. Ezért elsősorban Kaposvár, Pécs környékén keresek, mert ezekre a helyekre még be tudnék járni. (Tesc, OB, Prakt, vagy egyéb multihoz is elmennék itt a környéken, ha lenne felvétel.)

Elfoglaltságként, önszorgalomból az angolt tanulom, hogy valami hasznossal töltsem az időm egy részét, de tanárra, tanfolyamra nem telik.


Nem is tudom még mi jöhet szóba, külföldi munka (bár ahhoz is kellene pénz), vagy külföldi szezonális munka, vagy alkalmi munka nyáron valamely kerékpárboltban, vagy valami csoda történik és a MÁV-on belül ismét lesz valami lejtőség, de az igazgatósági kapcsolataimmal sem sikerült oda visszatérnem.

Aszem, rossz irányba integrálódtam az elmúlt 10évben, bár, sokáig szépen megéltem belőle, legalábbis az én igényeimnek megfelelően.

2012. febr. 21. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!