Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajba bele kell írni,...

Önéletrajba bele kell írni, hogy van gyermekem?

Figyelt kérdés
Egyesek szerint előny, mások szerint elkerülhető a diszkrimináció.
2012. febr. 22. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell. Ma már úgysem divat/ elvárás a kisesszé- szerű ömlengés, amibe a kutyád nevét is beleírod.

Egy CV-ben pedig nincs nagyon keresnivalója ilyesminek, hiszen ott a tanulmányaidat, illetve a szakmai múltadat kell részletezni.

Ha a munkáltatót érdekli, az állásinterjún úgyis megkérdezi majd. Amire viszont célszerű az igazat felelni, mert úgyis nagyon hamar kiderül, ha van gyereked.

2012. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
ne tedd! csak akkor valld be, ha már az interjún vagy.ez az egyik szempont, ami alapján szortíroznak.
2012. febr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha viszont nem írod be, később esetleg azt mondják, hogy fontos információkat letagadtál, ami befolyásolhatta volna a döntést...
2012. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az önéletrajzomba nem írtam bele, csak a kísérőlevélbe. Azt is beleírtam, hogy nagyszülői segítségre számíthatok.

Így legalább csak azok hívtak be interjúra, akiket nem zavart a gyerek és nem futottam fölösleges köröket. A diszkrimináció meg nem kerülhető el, ha valaki azért nem hív be, mert hiába a jó önéletrajz, de tudja hogy van gyereked, az úgyis az első interjún rákérdezne, és akkor úgyis kiderül.

2012. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell beleírni. Az önéletrajz szakmai legyen. Nem kell bele a leánykori neved, postacímed, stb. sem. Személyes adatok közül csak a neved, elérhetőséged (telefon, email elég, postán úgyse küld senki levelet). A fennmaradó sok-sok helyet pedig olyasmivel töltsd ki, ami meggyőzi a munkáltatót, hogy te vagy az ő embere.
2012. febr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell beleírni, az önéletrajz szakmai jellegű, nem pedig személyes. Normális, fejlett országokban még a születési évedet sem kell beírni, sőt az interjún meg is tagadhatod a választ, ha rákérdeznek, hogy melyik évben születtél. Ha megkérdezik tőled egy interjún, hogy van-e gyereked, arra is csak azért kell válaszolni, mert tavaly bevezették ezt a gyerekkedvezményt a fizuknál, illetve a gyerekek után plusz szabadnapok is járnak. Ez esetben a legegyszerűbb, ha a férjed kéri a gyerekek után járó plusz szabikat (én is így csináltam, 2 kislányom van), és akkor nem indulsz hátránnyal csak azért, mert neked még több szabi jár (2 gyerek után plusz 4 nap). Én eddig az interjúkon mindig közöltem, hogy gyerekeim vannak és soha még emiatt nem ért hátrány. Sok rosszat el tudok mondani a mai magyar munkaerőpiacról, álláskeresési módszerekről a munkaadók részéről, de őszintén szólva én azt csak hírből ismerem, hogy a gyerekeid miatt diszkrimináljanak. Sőt, azt vettem észre, még örülnek is neki, mert -legalábbis ezt több helyen is mondták már nekem- így legalább nem kell attól tartaniuk, hogy pár hónap múlva elmegyek szülni, hisz már van 2, a mai világban ki merne vállalni még egyet?...
2012. febr. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs gyerekem, bár a korom alapján lehetne (30 vagyok). Direktben soha nem kérdeztek rá állásinterjún.


Egyik helyen elszóltam magam véletlenül, hogy nincs gyerekem, ott nagyon óvatos körkérdéssel akartak rákérdezni, hogy mikor lesz (Hogyan képzeli el az életét az következő öt évben?). Egyszerűen a magánéleti vonatkozására nem reagáltam a kérdésnek, csak szakmai szempontból válaszoltam. A HR-esek kicsit pislogtak egymásra, de nem forszírozták tovább, témát váltottunk.

Viszont felvettek, így nem jelenthetett problémát.

2012. febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!