Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosan rúgtak ki? Nem lehetet...

Jogosan rúgtak ki? Nem lehetett volna ezt emberséges módon megoldani?

Figyelt kérdés

Odakerültem egy munkahelyre. Ilyen szalagmunka. Jól dolgoztam, hamar betanultam, a hét végére egész jól ment a munkafolyamatom. Csütörtökön közölték, hogy jövő héten hetekig délutánosba kell mennem melózni. Átszállással jártam be. Néztem a buszokat, és du műszaki átszállást pont lekésem volna a következő meg egy órára rá jött csak. Elhagyatott buszmegállóról van szó. 23 éves 43 kilós fiatal átlagosnál valamivel jobb kinézetű nő vagyok. Környék cigány lakta település, hajléktanászálló kb 10 méterre van a megállótól...

Másnap megkérdeztem a szalagvezetőt, hogy nem lehet ezt valahogy megoldani? Pl, a saját községemből lévő autós kollégákkal járjak. Mondta, hogy utánanéz meg minden, mit tud tenni, kicserél stb. Annyit tudott, hogy felajánlotta, hogy 9-kor elmehetek. Bár ebben kételkedem...Elfogadtam az ötletét. Következő héten így minden ok is volt. Nem maradt már estére sok meló szerencsére nem hiányoztam onnan, de ez lényegtelen. Csütörtökön még pechemre rosszul is lettem, ott hánytam, meg minden még azt se mondhatták, hogy megjátszom. Totál kész voltam, elmentem dokihoz csak kedden mentem vissza.

Közölték, hogy a bejárás miatt fel van bontva a szerződés... Jaa meg a sz.vezető azt állította, hogy ÉN KÉREDZKEDTEM EL! No comment...

Pedig volt pár embernek ott kocsija, de mivel új voltam nem tudtam kiknek. Mert ez a hely kieső helyen volt, de a többiek is arra mentek haza, amerre az átszállásom volt, de nem tudtam kiké... Egy fasziról tudtam, de mindenki azt mondta, hogy Ő mindenkire rámászik, a pasi se tagadta ezt...

Most akkor Isten azt akarta, hogy én ne dolgozzak ott?

Mind a mai bánom, hogy inkább nem vittem magammal egy nagy kést, de vártam volna ott meg a cigó telepen a buszt... És gyűlölöm azt a nőt, remélem soha nem fogom látni azt a szalagvezetőt, mert leköpöm! Neki könnyű már rá pár hétre nyugdíjba ment. Míg élek nem bocsátom meg neki. Hogy hazudott a nevemben. Meg az egészért.

Na mindegy a kérdés, hogy jogosan rúgtak ki?


2012. febr. 24. 05:56
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Próbaidö alatt nincs mit megindokolni, nincs jogos vagy jogtalan. egyszerüen probáidö alatt indoklás nélkül lehet menetszeni, így jogilag minden rendben van.


Valószínü mint munkáltató és munkatárs sem tetszene hogy egy kollegina minden délutános müszakból 1 órával hamarabb haza megy mi meg ott maradunk helyette dolgozni, még ha nem is kell. Szóval simán megérthetö a munkáltató.


A csoportvezetö tényleg szánalmas, de szerintem ö sem tudott volna veled sokmindent csinálni. az hogy te hogy jársz be az már magán probléma, ez nem érdekli egy munkáltatót sem.


leköpés és egyéb dolgokról csak anyit ha ilyeneken jár az agyad nem vagy jobb mint a cigány telep lakói.


sajnállak, de tudod jól tetted hogy megpróbáltad. férjem mindig azt mondja mindent meg kell probálni, majd ha nem megy, azért van a próbaidö. csak így tovább és keress valami új munkát, a követekezö már menni fog.

2012. febr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De már másfél éve semmi csak 6 hetes volt. Annyira elegem van. :-( 40 évesen se lesz gyerekem, ha így megy tovább. Én csak arra haragszom amúgy és azt utálom aki bántott. Ok nélkül nem ártok senkinek. De a szalagvezetőnk sem volt akkor jobb a cigányoknál, mert be sem tudtam bizonyítani, hogy én is vagyok olyan jó, mint a többiek és abszolút nem mutatott segítő készséget, inkább bemártott, hogy véletlen se tudjak ott dolgozni esetleg később. Én nem tudom, de ahány nyugdíjast ismerek, mind ilyen keresztbetevős, lexrom a másik fejét stílusú, miért? Amúgy a havi fizumból vettem volna egy elektromos biciklit és be tudtam volna járni.
2012. febr. 24. 07:38
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Amit írtak már, hogy megengedték hogy te 1 órával előbb lelépsz ez biztos nem tetszett a többieknek, még ha a szemedbe nem is mondták, és sajnos tényleg senkit nem érdekel, főleg egy szalag melónál hogy ki hogy jár be, mert nem gond találni mást akinek ez nem probléma.

Sajnállak, gondolom olyan környéken laksz ahol nem nagyon van munkalehetőség, de ha igaz hogy az átlagosnál csinosabb vagy akkor próbáld ezt kihasználni, ha csak annyiban is hogy elmész egy normális helyre pultba dolgozni, már 100x jobb helyen vagy mint a gyárban a szalag mellett. A sörcsapoláshoz meg nem kell diploma.

2012. febr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyárban dolgozom irodán, így nagyjából átlátom a helyzetet. A probléma valószínűleg ott lehetett, hogy a szalagvezetőnek ilyesmiben nincsen döntési joga, alkalmanként elengedhet egy-egy embert korábban, de azt azért a főnökeivel kellett volna megbeszélnie,ha rendszeresen egy órával kevesebbet dolgozol, mint a hivatalos munkaidőd. Szerintem egyszerűen kiderült, hogy korábban hazajársz, a főnökség rajta kérte számon, ő meg nyilván nem merte megmondani, hogy ráadásul az ő ötlete volt.
2012. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mikor a főnök aláíratta velem a felmondó papírt, akkor kellett volna megmondani a főnöknek, hisz nekem már úgyis mindegy volt, hogy a szalagvezető mondta menjek haza előbb és levonják a fizumból. És amikor megkaptam volna a fizumat vettem volna elektromos bringát és akkor el tudtam volna menni a buszmegállóba csatlakozásra hamar.

nem is ismertem a környéket így is 1x rossz buszra szálltam reggel odafele, csak a szerencsémnek köszönhetem, hogy valaki bevitt a melóhelyemre. :(


Ha Isten igazságos elszámol evvel a sok gyökér, szívtelen állat emberrel valahol, valamikor?

2012. febr. 24. 14:46
 6/10 A kérdező kommentje:
A délutános alig indult be annyi munka nem volt, hogy helyettem álljon be valaki, mert egy munkafolyamatot ketten csináltak szinte mindenhol. Ha 4-en mentek volna el egyszerre pl WC-re fel se tűnt volna senkinek.
2012. febr. 24. 14:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen az élet.Viszont kérdésem,miért nem használod ki a testi adottságaidat?Ez érdekelne engem is.Nem azt mondom,hogy kur.a legyél,de egy szép csinos nőnek a teste sok esetben előnyt jelent.

Hozzáteszem,hogy én az írásodban azt érzem,hogy te nagyon nyugtatni akarod magad,hogy csak ők hibáztak,te mindenben tökéletes voltál.

Én sem néztem volna szívesen el azokat az 1órákat.Nállunk(nem szalag munka) van egy cigány csaj,ő rendszeresen fél órával korábban eljár,mert ha nem menne,várnia kellene 20percet a következő buszra.Neki elnézett,mert a főnök barátnőja.Én egyszer akartam csak 10perccel korábban elmenni,hogy a 2órával előbbi buszomat elérjem,de nem engedett el.Nekem sem esett jól.

Neked sem esne,ugye?Valld be őszintén.

2012. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem nem a várakozással, hanem avval, hogy veszélyes helyen kellett volna várni.

Nagyon kicsi mellem van, arcomon vannak néha pattanások. De nem vagyok ronda. De azt nem mondtam, hogy fotogén is vagyok. Csak arra próbáltam utalni (mivel néha kapok bókokat páromon kívül másoktól is), hogy rám hajthatnak késő éjjel ott 11 kor a buszmegállóban.

Amúgy ott van a végén, hogy bánom, hogy nem vittem magammal inkább vmi fegyvert és akkor maradtam volna 10-ig. Szóal az én hibám is.

2012. febr. 24. 20:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy felfogni, hogy minden van valamiért. És mindennek a vége, egy újnak a kezdete. Kár ezen rágódni. Neked valamiért nem ott kellett dolgoznod, és lehet, hogy egyszer még ezért hálás leszel a szalagvezetődnek. Velem már megtörtént egy ilyesmi...
2012. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó, de munkám azóta sincs... és fogy az idő. Válni akarok, de meló nélkül nem megy és nem akarom elcseszni az életem sem.
2012. márc. 10. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!