Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön magasabb-e annyival...

Külföldön magasabb-e annyival az átlagmelós életszinvonala, hogy érdemes legyen kiköltözni?

Figyelt kérdés
Mert nagyon jól hangzik átszámolni forintra a minimálbért/fizetést akármelyik EU ország esetében, de ugye külföldön a megélhetés is arányosan drágább. Persze aki nagyon jó végzettséggel meg ki vagy hiányszakmába megy dolgozni azt zsírosan megfizetik, de az átlagmelós, aki kimegy gyárba dobozolni, mosogatni, pincérkedni annak megéri-e elindulni?
2012. febr. 27. 18:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

"Kimegyek külföldre mosogatni, és királyul fogok élni!" De ha már kint vagyunk, miért ne éljünk kicsit jobban, mint otthon? Nem mindenkinek nyerő a "szobát bérelek tíz indiaival" életmód, ezt Magyarországon is meg lehet tenni, igaz, általában ez elől menekülnek az emberek külföldre. (Egyszer olvastam valahol: érdekes, hogy külföldön a magyar fiatal simán elfogadja, hogy a ranglétra alján kezdi, hogy albérletben lakik, hogy nincs autója, otthon bezzeg azonnal saját lakás-kocsi-íróasztalos állás kell, és ha mindez nincs meg, akkor meg jön a "szemét, élhetetlen ország" duma ...

[link]

2012. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem IGEN. Belegondolsz egy elektronikai cikk itt is ugyanannyi, mint külföldön, de próbáld meg az itteni minimálbérből megvenni...


De igaz egyébként amit az előző írt, hogy sokan külföldön olyat vállalnak el, amire itthon a legnagyobb megvetéssel néznek...

2012. febr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

"Egyszer olvastam valahol: érdekes, hogy külföldön a magyar fiatal simán elfogadja, hogy a ranglétra alján kezdi, hogy albérletben lakik, hogy nincs autója, otthon bezzeg azonnal saját lakás-kocsi-íróasztalos állás kell, és ha mindez nincs meg, akkor meg jön a "szemét, élhetetlen ország" duma ..."


Lehet, hogy elfogadja,de ott ezt meg is fizetik és meglehet belőle "élni", a magyar életviszonyhoz képest jobban. A hiedelmekkel ellentétbe sokan Magyarországon is képesek a ranglétra aljáról kezdeni, de amíg itt ott is maradsz (nagyon minimális esélyed van arra, hogy feljebb kerülj, sőt nincs is), addig külföldön a ranglétra aljáról feljebb kerülhetsz, ha még sem akkor is a jó munkáért fizetés emelést kapsz. Itt nem, hogy fizetés emelést és feljebb léptetést nem kapsz a jó munkáért cserében, de még ki is rúgnak vagy csökkentik a béredet, legjobb esetben hagynak téged, hogy szó szerint halálra gürcöld magad a létminimumra sem elég fizetésedért. Én nem ismerek egy olyan fiatalt se aki rögtön kocsit és egyéb "luxuscikket" akart volna kezdésnek (biztos álmodozott róla), vagyis most nem jut eszembe.

2012. febr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyárba jönni robotolni szerintem nem éri meg. Pincérkedni még talán megéri. Ami viszont igazán megéri, ha keresett szakmával és jó nyelvtudással érkezel, mert akkor jobban élhetsz, mint otthon. Egy átlag melós nem hiszem hogy jobban él, mert igaz hogy többet keres, de a saját lakás bérlése nagyon drága, így sokan csak szobát tudnak bérelni, ami egy ideig oké, de azért nem árt váltani kis idő után.
2012. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a legaljáról kell kezdeni itt kint, de itt VAN LEHETŐSÉG FÖLJEBBLÉPNI! És ez a nem mindegy! Otthon recepcióst keresnek minimum 2-3 idegen nyelvvel, szakirányú végzettséggel és 1-3 év tapasztalattal (és akkor még nem túloztam) 70ezerért. Itt érdekes módon 3 év alatt feltornáztam magam szobalányból recepciósnak, utána pedig felső vezető pozícióba. Szerintem ez a nem mindegy. Ja, és még az sem, hogy évente kétszer járok nyaralni és tudok félre tenni. Igaz, nem élek kiskirály módjára, de nem is sajnálkozom. Viszont aki otthon sem tudott munkát találni, mert nem vállalt el "kuli" munkát, az inkább ki se jöjjön, mert itt se marad meg sokáig
2012. febr. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

" 3 év alatt feltornáztam magam szobalányból recepciósnak, utána pedig felső vezető pozícióba."


Oké, neked sikerült, de aki kimegy és kulimunkát vállal, azoknak a 80-85%-a nem tud továbblépni! Nemrég részt vettem egy állásokkal kapcsolatos tréningen a cégünk által itt Londonban, és a tréninget tartó hölgy elmondta, hogy a alap munkáknál, mint pl. szobalány, takarító, stb, az előrelépés lehetősége igen minimális. A valódi előrejutás az informatikán, mérnöki pozíciókon belül van leginkább. Ezért mondom azt, hogy idekinn elsősorban az lesz sikeres, akinek van egy keresett szakmája és jól tudja a nyelvet! Mert lehet hogy valaki szobalányból lesz vezető, de ez olyan elenyésző kisebbség, hogy erre nem érdemes építeni.

2012. febr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

08:34

London teljesen más mint UK többi része. Az elvárások is és a karrier lehetőségek is. A konkurenciáról nem is beszélve. Aki Londonba megy ki otthonról, az máris kevesebb esélyekkel indul. Viszont kisebb városokban több az esély az előrelépésre. Legalábbis nekem ezek a tapasztalataim. Persze olyannal is találkoztam, akinek nem volt kedve dolgozni és csak panaszkodtak. Gondolom ők otthon is ezt csinálták, akik pedig otthon is dolgoztak, azoknak nem lesz annyira nehéz elhelyezkedni kint.

2012. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

13:18!


Van igazság abban amit mondasz, de mivel én programozó vagyok, így nekem kézenfekvő volt London, mivel Londonban és Anglia déli részén van igazán "nagy pörgés" az IT szektorban, másfajta munkákat csak hallomásból, illetve volt lakótársaim elmondása alapján tudom értékelni, akik közül nagyon kevesen tudnak/tudtak továbblépni, közülük pedig sokan nem Londonban kezdtek, hanem kisebb városban és ott nem találták meg a számításaikat. Bár én is azt mondom, ha nincs valakinek speciális, jó, kelendő végzettsége, akkor London lehet hogy nem jó választás a számára, mert a megélhetés drága, így ahhoz hogy valóban kihasználd a londoni élet lehetőségeit, a minimálbérnél több kell.

2012. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a feljebb jutáshoz szolnék hozzá.

Egyik ismerősöm Skóciába ment ki mosogatni egy étterembe és ott 1 év alatt már szakács volt. Most Angliában vezeti egy hotel konyháját.

Én szintén Skóciában voltam étteremben mosogatni. Mikor kimentem 5 fontot kaptam óránként és ez kúszott egyre följebb. Nyári szünetben mentem ki, mint nyári munka és sajnos haza kellett jönnöm Augusztusban. De 3 hónap alatt így is folyamatosan emelték a fizum és úgy jöttem el, hogy már 6 font volt az óra díjam.


Ott kint megbecsülik azt ha jól dolgozik valaki és ez a különbség a 2 ország között... ez is...

2012. febr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

És például egy érettségivel lehet kezdeni valamit??

Ha a nyelv megy. Vagy építőiparban. Mert lehet nincs papír de értek az ács munkákhoz eléggé.

Itthol is ácsként melózok.

Haverom asztalos ki ment Belgiumba és kőművesként dolgozik.

2012. febr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!