Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cégnél önéletrajz leadáskor...

Cégnél önéletrajz leadáskor (még nem interjú) ajánlott úgymond panaszkodni?

Figyelt kérdés
Mármint elmondani milyen kilátástalan helyzetben vagyok, és hogy mennyire fontos ez az állás. Vagy azt mást kell sugallni?
2012. febr. 27. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne tedd!

Egyrészt kiszolgáltatottá teszed saját magad. Neked fontos az állás, tehát elvállalod kedvezőtlen feltételek mellett is. Gond csak ezt végig.

Úgy kell fellépned az igazi sikerhez, hogy a munkaadó érezze úgy, hogy neki van szüksége rád. Neki fontos, neki előnyös, hogy téged válasszon, te vagy az ő embere és senki más.

Panaszkodóból meg úgy sem kér senki.

Még egy fontos, és nagyon alap dolog: Semmiképpen ne sározd korábbi munkaadódat!

2012. febr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az általános szabáj, hogy csak a pozitív dolgokra koncentrálj. Ez nem azt jelenti, hogy hazudni kell, mert az kiderülhet. Hanem mindent próbálj a jó oldaláról megközelíteni.


Tekints úgy magadra, mint egy termékre, amit el akarsz adni. Ennek a terméknek az értékét növelik a képzettségek és a tapasztalatok, stb. Próbáld a legjobbat adni magadból.

2012. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Így tettem, bár láttam kicsi az esélyem. És még azzal sem dicskedtem hogy szintén a égnél dolgozó barátom ajánlotta hogy jelentkezzek, nehogy azt gondolják protekcióra számítok.
2012. febr. 27. 23:32
 4/4 anonim ***** válasza:
azt viszont említened kellett volna :-D
2013. máj. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!