Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol tudnám bejelenteni ha egy...

Hol tudnám bejelenteni ha egy munkáltató nem jelenti be az alkalmazottait?

Figyelt kérdés
Lehetőleg névtelenül szeretném, de ha nem lehet, akkor névvel is. Elnézést a kategóriáért.

2012. febr. 28. 10:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
apeh-nál
2012. febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
2012. febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%
Ha már játszod a becsületest, akkor illik névvel megtenni, nem sunnyogni.
2012. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Munkaügyi felügyelőségnél ÉS az Apehnél is, biztos, ami biztos.Feljelentheted név nélkül, de egy névtelen levelet nem vesznek annyira komolyan , ezért nem biztos, hogy elmennek ellenőrizni.Ha névvel írod, abból nem lesz semmi bajod(ha nem vagy egészen biztos a munkáltató szabálytalanságában, akkor írd meg, hogy erős rá a gyanú).Téged valószínűleg nem is fognak tájékoztatni arról, mit tettek az ügyben, de biztos lesz ellenőrzés, hiszen érdekük, szeretnek büntetni.

Én a boltot jelentettem fel, ahol mint kiderült, feketén alkalmaztak, d e a munkáltató lenyúlta saját zsebbe a járulékaim összegét!Írtam levelet az apehnek, névvel, címmel, munkáltató adataival.2 hét múlva láttam a bolt ajtón a kiírást, hogy szabálytalanság miatt az üzlet átmenetileg bezárva...Nem sokkal azután végleg be is zártak,szerencsére.

2012. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
13%

De tényleg ebben a mai világban nem értem miért esnek egymásnak az emberek.Gondolom haragszol az adott emberre, de azért át kéne gondolni, mert ezzel nem csak a munkáltatót szívatod meg, hanem a dolgozókat is, és ezzel nagy valószínűséggel családokat tehetsz tönkre.És itt több százezres pénzekről beszélünk emberenként!!!

Egyébként igen, az APEH-nél tudsz bejelentést tenni, de lehetne annyi gerinced, hogy ezt névvel teszed...

2012. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos sok alkalmazott nem mer a saját érdekében lépni, mert félnek, hogy elvesztik a munkahelyüket.Ez nem járható út!Valakinek becsületesnek is kell lenni!Meddig használják még ki az amúgy is kizsigerelt, alulfizetett alkalmazottakat?Nekik sem üzlet, ha nincs betegbiztosításuk,nyugdíjjárulékok, papíron ledolgozott munkaidejük!Nem elég, hogy dolgozik még meg is károsítják.Aljasság!
2012. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Hát nem azért, de én inkább azt éreztem szivatásnak, hogy a főnök becsap!Saját zsebbe teszi a járulékaim!Igen, volt munkahelyem, de ott tartottam, ahol a part szakad...Kap is, meg nem is.Ilyen munkahelyért nem nagy kár.
2012. febr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem miért nem lehet a kérdésre válaszolni,és miért kell rögtön leharapni a kérdező fejét..Miért baj ha feljelenti a céget?? tegye! Azért gondolkodjatok már! Elmentek dolgozni egy céghez,abban a hiszemben,hogy bejelentett titeket a főnök.Ott dolgozol,tűröd a főnök nagyképűségét,lekezelő stílusát,és nagyokat nyelsz amikor az év végi hajtás után kijelenti,hogy nem ad fizetésemelést,mert "rossz az üzlet"(csak hazudott,mert tudja,így is dolgozni fognak neki)

15 évet lehúzol a cégnél,majd mennél nyugdíjba,és kiderül,hogy az elmúlt 15 évet sehol nincs.Végig feketén dolgoztál..Na akkor is azt mondjátok,hogy a kérdező bunkó,mert szemétkedik??Miért? mert normálisan,becsületesen akar élni??

Vagy mit csinálsz,ha ott dolgozol abban a hiszemben,hogy be vagy jelentve,Kimennek ellenőrzésre,és kiderül fekete munkás vagy.Téged ugyanúgy megbüntetnek mint a céget.de a cég röhögve kifizeti a félmilliós bírságot,míg te az 50 ezret is sírva teremted elő(ha elő tudod teremteni)

Igenis jól teszi,hogy feljelenti..

2012. febr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%
Nézd, lehet, h a vállalkozóval van gondod, de azt tudnod kell, hogy ha feljelented, és kimennek ellenőrzésre, akkor az épp ott dolgozókat is igen szépen megbüntetik jó pár százezerre is akár...Szóval itt a vétlennel is ki fogsz izélni...Gondold át így is megéri-e.
2012. febr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Azt gondolom, hogy egy kicsit mindenkinek igaza van. Aki nem került még ilyen helyzetbe, az valószínűleg azt gondolja, hogy ha nem tetszik, keressen más munkát, munkáltatót.

Sajnos a jelenlegi munkaerő piaci helyzet miatt sokan nem tehetik ezt meg, pénz meg kell, hisz valamiből meg kell élni, el kell tartani a családot.

Több mint 20 év munkaviszony után én is megtapasztaltam hasonló szituációt, középvezetőként minimálbér+boríték. Nemrég közölték, hogy a borítékot már nem tudják kifizetni (ez 2xannyi volt, mint a bejelentett bér!), így ott hagytam őket. Természetesen a nem bejelentett béremet nem fizették ki, ami nem kevés! Több százezer ft-ot buktam jóhiszeműség miatt, s mer szükségem volt a munkára.


Szóval, a kényszer nagy úr, ugyanakkor sokan ezt igyekeznek minden eszközzel kihasználni. Pl. ebédjegyet berakják a bérjegyzékbe, de azt soha nem kapja meg a dolgozó, szabit kiírják, de ki nem veheted soha, stb,stb. Ha reklamál, mehet....

És persze eközben azt látni, hogy a munkáltató dúskál az anyagi javakban, hatalmas terepjárók, külföldi utak, stb, azaz még véletlenül sem titkolják, hogy bejött nekik az élet. Melyik ember nem gondolkodna el ilyenkor, hogy akkor miért is dolgozom neki bejelentés nélkül 12-16 órában? Csak azért, hogy ő meggazdagodjon????

Szóval mielőtt bárki ítélkezne, érdemes más szemszögből is megvizsgálni a kérdező helyzetét.

Részemről egyetértek azzal, hogy ha senki sem meri kinyitni a száját (természetesen alapos indok után) akkor lassan, de biztosan haladunk a rabszolgatartás felé.

Szóval hajrá, nyugodtan tedd meg a bejelentést, játsszon mindenki fair módon.

2012. febr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!