Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség a fegyveres...

Mi a különbség a fegyveres biztonsági őr (FBŐ) és a fegyveres vagyonőr között?

Figyelt kérdés
Olvastam a rendőrség honlapján, hogy az FBŐ fegyvervizsgával az kb 240 óra. 30% elmélet, 70% gyakorlat. Mert ők helyettesítik a rendőröket ezentúl (2009-től) az ilyen porta és irodai helyeken. A vagyonőri vizsgáról pedig azt hogy, 5 hét alatt megvan fegyvervizsgával együtt, heti 2 alkalommal. Na most ez nem mindegy szerintem? Most ez hogy is van? 240 óra az nagyon sok, nyáron letettem a jogsit kocsira, az volt 60 óra, egész nyaram ráment. Értelmes válaszokat. Le akarom tenni Vagyonőrit fegyvervizsgával.
2012. febr. 29. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Az a rendőrségi őrzés úgy tudom már megszűnt, ismét rendőrök látják el azt a feladatot. Ez a megkülönböztetés szerintem csak ott volt, a gyakorlatban nincs különbség.
2012. febr. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Jogkörben vannak különbségek. Az FBÖ az objektumon belül gyakorlatilag olyan, mint a rendőr az utcán. Kiemelt helyeken vannak FBÖ-k, pl. reptereken. Az FBŐ megakadályozhatja a szabad kilépést, és előállíthat úgy mint egy rendőr (hívni kell persze a rendőrséget ilyen esetekben). Nem kell hozzá vagyonőri végzettség.
2012. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 NiFi válasza:
A 1997. CLIX. Törvény és 27/1998. (VI.10) BM rendelet vonatkozik az fbö-re. Persze van még egy pár kiegészítő jogszabály is.
2013. jan. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2

Így akarták könnyíteni a rendőri képzést. Hogy objektum őröket képeztek ki. Két év helyet 5+1 hónap alatt. Az volt a terv ,hogy így felszabadul néhány rendőr az objektum őröket pedig valami egyszerüsített vizsgával később át vették volna rendőrnek. Úgy mint ahogy 2004-ben a határőröket is átvették és nekik úgy tudom nem is volt semmiféle külön oktatás, vagy vizsga emiatt. Az objektum őröknek talán érettségi se kellett. Aztán lehet hogy nem jól tudom. Akkor pontozzatok le. Már megszoktam...

2021. máj. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!