Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg tudná valaki fogalmazni...

Meg tudná valaki fogalmazni nekem, hogy az utazásüngyintézők, banki dolgozók, eladók miért NŐK?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 02:08
 1/6 anonim ***** válasza:
És a rendőrök, tűzoltók és orvosok miért férfiak?!
2012. márc. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Általános nézet hogy az irodai munkára a nők jobbak mert jobban bírják a monotonitást. És állítólag szívesebben intéznek az emberek ügyet nőnél mint férfinél. Mint ahogy ha utasításokat(GPS,BKV,telefon stb) akkor a női hang jobban megnyugtat! Kevésbé agreszívak és kompromisszumpártibbak az emberek egy nővel mint egy férfival.

Hogy ez mennyire van így azt mindenki döntse el maga. szerintem van benne igazság de persze általánosítani nem lehet.

2012. márc. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1:

Sokkal több ma már aránylag az orvosok és a rendőrök között a nő, mint a felsorolt szakmákban a férfi, kivéve az eladót, mert ott egyre több a férfi. Orvosi egyetemeken már majdnem fele a hallgatóknak nő.

2012. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

zoli7980:

Ezek a munkák nem annyira monotonok, amit írsz, az sokkal inkább igaz az elektronikai gyártó cégek gyártósoraira, egyébként ott is sokkal több a nő, mint a férfi.


Amúgy érdekes dolog, hogy álláshirdetésnél nem lehet leírni, hogy férfit keresnek, mert az diszkrimináció, de például le lehet írni, hogy titkárnőt keresnek, sőt olyat is láttam, hogy eladó nőt.

2012. márc. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Eszembe jutott még valami. Titkárnőknél az is ok lehet, hogy régen, 100-150 éve férfiak csinálták ezt a munkát titkárként, viszont ezek a férfiak előbb-utóbb feljebb jutottak a ranglétrán, és már nekik lett saját titkáruk. Egy nő viszont nem veszélyezteti ilyen szempontból a felette lévők karrierjét, mert egy titkárnő a legtöbb esetben titkárnő is marad.
2012. márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

#4 Mivel több foglalkozást is leírt a kérdező ezért válaszoltam én is általánosságban.

A pénztárosi állás, főleg egy multinál mondotonabb mint sok gyártósor! Természetesen egy utazási ügyintézőre a későbbi érvek vonatkoznak(kedvesebbnek, szolgálatkészebbnek tartunk egy női ügyintézőt mint egy férit) és nem a monotonitás.

Vagyis tényleg nem voltam egyértelmű hogy melyik melyikre vonatkozik.


Rendőrből tényleg egyre több a nő bár szerintem ha nyomozókról és járőrökről van szó még mindig a pasik vezetnek. Pláne a tűzoltóknál akiknél a fizikai erő még fontosabb így egy nőnek ott nehezebb érvényesülnie(egy 50-60-80 kilós embert egy erős férfi inkább ki tud hozni mint egy nő).


Banki ügyintézőnél tapasztalatom alapján már teljesen vegyes a felhozatal.

2012. márc. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!