Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kölcsönzött dolgozóként úgy...

Kölcsönzött dolgozóként úgy olvastam hogy nem küldhetnek el terhes nőt határozott szerződéssel a lejáratig. Viszont nem erre, hanem más okra (pl. most nincs munka) hivatkozva elküldhetik?

Figyelt kérdés
Ehhez kapcsolódó még egy kérdés: ha lejár a szerződés, akkor kölcsönbeadónál továbbra is megmarad a munkaviszony, vagy automatikusan ott is megszűnik? A további juttatások miatt kérdezem. Vagy marad az álláskeresési?
2012. márc. 7. 11:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos már okra hivatkozva elküldhetik.

Pontosan nem emlékszem már, de a feleségem is ezért jött el terhesen a munkaerő-kölcsönzős állásából. (Úgy volt, hogy majd én, mint egyéni vállalkozó alkalmazom, de aztán talált munkát egy baráti cégnél azzal, hogy megígértem, ha vesz.terhes lenne, a betegszabadság cégre eső részét kifizetem, ill. a GYED-es időszakra járó szabikat nem veszi ki. Sajnos ez a túl sok juttatás lehetetlenné teszi az elhelyezkedést terhesen.)


Az álláskeresésit ugye úgy érdemes csinálni, hogy a szüléskor biztosított legyél, mert ugye anélkül csak a GYES jár. (azaz várni az igénybevétellel a megfelelő ideig)

2012. márc. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!