Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék külföldre menni...

Jázmin_ kérdése:

Szeretnék külföldre menni dolgozni (angol nyelvterület). Már van külföldi munkatapasztalatom (kb 3 év ). Akár holnap felszállhatnék egy repülőre, de. Elképzelésem sincs, hogy hová menjek?

Figyelt kérdés

A terület amelyben dolgzotam annó, oda nem szeretnék visszamenni, nincsenek olyan ismerőseim, akik tudnának segíteni abban az országban ahol dolgoztam, munkát találni, tehát magamra vagyok utalva.

Lövésem nincs hogy merre és hogyan vadásszak.

Szóba jöhet minden angol nyelvterület: Anglia, Írország stb.... USA, Kanada. Bármelyik helyre nyitott vagyok, de nem tudom hogy találhatnék munkát még azelőtt, hogy kimegyek.

Ha valaki egy két okos ötlettel tudna segíteni, azt megköszönném.

Ne írjátok légyszi, hogy google... ismerem az alkalmazást:), de ez kezdő irány kellene...

Köszönöm előre is!


2012. márc. 8. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel írtad,hogy van külföldi munkareferenciád,így feltételezem,hogy tudsz is angolul.Akkor viszont tényleg semmi akadálya,hogy munkát találj.Én csak Angliáról tudok beszélni(mert ott élek,dolgozom).Itt kint ha tudsz angolul azért akad meló,csak tudni kell,hogy mégis mit dolgoznál.Vendéglátásban bárhová mész,kapsz állást.Főleg vidéken.Ha gyárakba mennél akkor célozz meg nagyobb vidéki városokat.

Szóval előbb döntsd el,hogy mit szeretnél dolgozni.Majd nézz utána hogy ha Londonba nem akarsz menni,akkor melyik városba érdemes elmenni.Ha megvan a város,akkor repülőre ülsz,és szánj 1 hónapot munkakeresésre.

Szobát bérelni nem olyan nehéz.Vannak magyarok akik ideiglenes adnak ki szobát olyan magyaroknak akiknek nincs ismerősük,rokonuk..(én is adtam ki)

De mint írtam vidéki városokban még akad meló ha tudsz angolul.

2012. márc. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is csak Angliáról tudok nyilatkozni, én itt élek és dolgozom az informatika területén. Ha van már külföldi tapasztalatod, az jó. Ha megy a nyelv, akkor pedig csak a szerencsén múlik, hogy mennyi idő alatt kapsz munkát! Meg persze az sem ártana, ha eldöntenéd hogy mit is akarsz csinálni, mert előbb azt kéne tudnod és akkor körbe nézhetnél hogy a szakmádra/szaktudásodra van-e kereslet.


USA, Kanada szerintem kilőve, mert oda macerás kijutni.

2012. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)!

Nos igen. A helyzet az, hogy fogadóirodában dolgoztam én kint annó, Managerként.

A munka amit keresnék, az online customer serv.rep. például, vagy gambling faktorban szintén netes cust.serv. vagy hasonló irodai jellegű munka, vagy más, ehhez hasonló jellegű, ahol kell gondolkodnom is.

Azt hiszem nem szeretnék vendéglátózni vagy gyári alkalmazott lenni.

2012. márc. 8. 18:38
 4/6 A kérdező kommentje:
... vagy akár informatikai részlegre is szívesen mennék, de ott csak olyan jöhetne számításba, ahol képeznek is, mert a tudásom hiányos és megkopott (IT és közgáz végzettség... alap diploma...)
2012. márc. 8. 18:39
 5/6 anonim válasza:
Én is ki szeretnék menni majd, csak hát ehhez ismerősök kellenének, akik kint vannak, és tudják kint hogy mennek a dolgok, nembaj egyszer remélem csak eljutok Angliába.
2012. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Legutóbb 12 órát töltöttem Angliában - London - és nekem személy szerint nem tetszett, nagyon zsúfolt, olyan mint egy kis amerika... minden fajta nemzetiség képviseltette magát... ami nem is lett volna akkora gond, de hihetetlenül zsúfolt volt.

Nyilván a kisebb városokban más a helyzet...

Bár továbbra is úgy látom, hogy AKÁRHOVÁ szívesen mennék... de nem mindegy, hogy mit csinálnék... mert a pénzügyi alap megvan.. csak továbbra se tudom hogy merre lépjek...

2012. ápr. 6. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!