Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg 60kg súlyt kell...

Tényleg 60kg súlyt kell fekvenyomni tűzoltó fizikai alkalmasságin?

Figyelt kérdés
Jelentkezni szeretnék tűzoltónak. Tiszt szeretnék lenni, diplomám van. De nem vagyok egy nagydarab ember 178/63. Fekvenyomó padot sem láttam még, nem még 60kg-t kinyomni. Így nincs esélyem, hogy tűzoltó legyek?

2012. márc. 16. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
igen annyit kell és minden kinyomás 1pont, a max. 25pont
2012. márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De hát miért kell ilyet csinálni egy leendő tűzoltónak? Kit keresnek? Testépítőket?? :O
2012. márc. 16. 19:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van fekve nyomás 60kg-al plusz van még futás, fekvőtámasz, felülés, helyből távolugrás, ingafutás és felhúzódzkodva rúdra kell magad tartani.


Minden feladatot időre kell csinálni, a maximális pontszám mindegyiknél 25 pont, azt hiszem ezekből választanak 5 feladatot.


- a fekvőtámasz a 10. ér 1 pontot a 35. a 25pont 30mp alatt

- felülésre 1 perc van és 55felülés ér 25pontot

- a fekve nyomás az egyetlen amit nem időre kell de a pontozás úgy van ahogy az első írta

A többit nem tudom pontosan mennyi kell mennyi idő alatt, nem akarok nagyon nagy hülyeséget írni.

2012. márc. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Minden hivatalos szervhez(rendőrség, katonaság, tűzoltóság, stb.)ilyen a fizikai felmérő. (elvileg) Mert ugye sok most szolgálatot teljesítő friss belépős(rokon, haver,:P)nem hiszem, hogy meg tudta csinálni.
2012. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Magával a fizikai alkalmasságival nincs gondom. Rendszeresen sportolok. Futok, focizok. Engem csak ez a fekvenyomás aggaszt. Mert sosem csináltam ilyet és szerintem nem tudnék kinyomni 60-t fekve......
2012. márc. 16. 19:46
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolni kell és menni fog. Kezd először annyival ami simán kimegy, majd emeld a súlyt hetente pár kilóval. Csak úgy hirtelen nekiállva hidd el, nagyon kevés ember van aki ki tudná nyomni. Főleg 25x. Személyes véleményem szerint ez nem kicsit túlzás. Egyébként ha a többi jól megy csak ez nem, attól még beleférsz majd a ponthatárba.
2012. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom, hogy mennyi idő van a fizikai alkalmasságiig. Talán még lenne is hely fekvenyomni.
2012. márc. 16. 20:05
 8/13 A kérdező kommentje:
Igazából tiszt szeretnék lenni, mert diplomám már van. Csak ugye előtte meg kell csinálnom a fizikai alkalmasságit és vonulósnak kell lennem pár évig.
2012. márc. 16. 20:06
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"De hát miért kell ilyet csinálni egy leendő tűzoltónak? Kit keresnek? Testépítőket?? :O"


Ez most vicc? Szerinted mit csinál egy (vonulós) tűzoltó? Kimegy a házhoz, aztán oldalbahugyozza...?


Ha van egy lángoló ház, amiben ott fetreng a törött lábú áldozat, akit a tűzoltónak kellene kicipelnie a biztonságba, akkor mennyire értékelhető az a rizsa, hogy "hát de én nem vagyok testépítő, én csak locsolok, másszon ki ő maga"??


Arról lehetne vitatkozni, hogy mindezért meg vannak-e fizetve a tűzoltók, de akinek ilyen aggályai vannak, az alapvetően ne akarjon tűzoltó, pláne ne tiszt lenni!

2012. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jaj ne legyél már ennyire ironikus. Teljesen más dolog a fekvenyomás vagy vkit kihozni egy házból. A 100 kilós haveromat is könnyedén felemelem vagy a hátamra veszem és megyek vele. A kettőnek semmi köze egymáshoz.....
2012. márc. 16. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!