Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozatlan idejű szerződésse...

Határozatlan idejű szerződéssel milyen indok kell, hogy felmondjanak?

Figyelt kérdés
2009. jún. 12. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A felmondás indoka csak a munkavállaló képességeivel, munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával illetve a munkáltató működésével függhet össze.

2009. jún. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Határozatlan idejű szerződésnél neked nem kell indokolnod, ha te vagy a munkavállaló.

Viszont ilyenkor nem jár végkielégítés, viszont a felmondási időt le kell töltened, hacsak a munkaadó ettől el nem tekint.

Ha a munkáltató mond fel rendes felmondással, azt is meg kell indokolni, de az indoklás szinte bármi lehet, csak valós legyen. Ha nem valós, akkor a munkavállaló jogorvoslatot kérhet. Végkielégítés ilyenkor jár.

2009. jún. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor magyarul bármilyen indokkal felmondhatnak..1 hónap végkielégítés jár..
2009. jún. 15. 07:00
 4/8 anonim ***** válasza:

ha az indok okszerű és valós, és beletartozik az első válaszadó által írt kategóriákba akkor igen!


egyébként nagyon nehéz olyan indokot írni egy munkáltatói felmondásba, ami megfelel ezeknek. ezért szokatk inkább valami általánosabbat írni a valós indok helyett!

2009. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
milyen indokot akarnak írni neked?
2009. jún. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
határozatlan idejű szerződést kaptam, mert arról volt szó, hogy a gyesen lévő kollegina nem jön vissza ide dolgozni..erre most meggondolta magát, és mégis ide akar visszajönni..már azt is megkaptam, hogy mondjak fel..de én nem fogok..jó a munkahelyem, aránylag jól fizet..és most tervezünk családot a párommal..
2009. jún. 18. 07:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne mondj fel, nyilván közösmegegyezést se írj alá!

Ha nincs a munkáddal probléma, valószínűleg munkakör átszervezéssel vagy létszámleépítéssel tudnak felmondani neked. de akkor kapsz felmondási időt. ha teherbe esnél és ezt hivatalosan bejelntenéd, akkor viszont nem tudnak felmondani neked!

2009. jún. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak! Sajnos felmondani felmondhatnak, de közös megegyezésnek ne írj alá, és főleg ne te mondj fel, mert ilyenkor nem jár végkielégítés sem.
2009. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!