Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen komm-s trükkök vannak...

Milyen komm-s trükkök vannak arra, hogy megkapjam a fizu emelést próbaidő után?

Figyelt kérdés

Ugyanis felvételnél erről nem volt szó, hogy majd visszatérünk a béremre.

A munkám megfelel, vannak néha hibák ugyan, de hasznosnak bizonyulok, hosszú távra terveznek velem, ez biztos.

Túlórát nem fizetik, csúsztatnom kell, tehát annyira fix bérben vagyok, hogy ha akarnék se tudnék máshogy többet keresni, csak ha kérem.


Szeretném, ha rajtam már nem múlna a döntés, mindent ki akarok hozni magamból.


2012. márc. 21. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézd, egy munkahelyen mindig minden azon múlik, hogy nekik van nagyobb szükségük rád (vagyis nem állnak sorba náluk felvételre a hasonló tudásúak, te viszont nélkülük is megélsz), vagy neked van rájuk (könnyedén pótolható vagy, és fontos, hogy munkád legyen). Előbbi esetben szinte bármit ki tudsz harcolni magadnak egyetlen szóval, utóbbi esetben legfeljebb bölcsen beletörődhetsz abba, amit ők nyújtani akarnak/tudnak.
2012. márc. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tekintve, hogy a munkáltató is ember, hidd el, nem mindig a realitás mozgat mindent...

Tekintve, hogy nem egy esetben felveszik a szimpatikusabbat az okosabbal ellentétben. Ki, hogy tudja magát eladni, az ennek a kérdése.

Vannak szakmunkások, akik népszerűbbek, sikeresebbek, mint egy diplomás társaik.


A metakommunikáció, kommunikáció akkor is működik, ha pl egy tapasztalt ember tele van önbizalomhiánnyal, miközben egy kevésbé tapasztalt határozott és mindig jókor szólal meg, meg sorolhatnám.


Én szeretnék megnyerő lenni.

A munkámban hozom az elvártakat.

Ezen felül a kisugárzásom, habitusomat szeretném erősíteni.


Aki nem értékeli magát, másoktól se várja el.

Ha okos, ha nem, ha ügyes, ha nem.


Én értékelni és értékeltetni akarom MAGAM.

Nem a munkám, mert abból kihozom, amit csak tudok, a kommunikációs készségemből is ezt szeretném.

Ezért a kérdés.

2012. márc. 22. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Én felmondtam még a próbaidő alatt (nagyjából a 10. munkanapon), és az első reakciójuk az volt, hogy üljünk le, és beszéljük át az anyagiakat, tudnának többet is fizetni. Csak hát nekem nem azzal volt a baj, amúgy is jól fizettek, hanem az egész alkalmazottasdival. Nem bírom a kötöttséget, el nem tudtam képzelni, hogy az életem nagy részét egy irodában éljem le, így nem tudtak ott marasztalni.

Ha biztosnak érzed a pozíciód, megpróbálkozhatsz ilyesmivel is.

2012. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Biztosnak érzem, viszont nem tudom jó ötlet e, ha bizonytalanná teszem őket velem kapsolatban, hogy rám nem biztos, hogy hosszú távon számíthatnak, ha bevágok egy ilyet.

Mivel interjún közölték, hogy kimondottan hosszútávra kellek és amúgy is meg voltak lepődve, hogy mindenhol rövid ideig voltam csak, szabályosan kételkedtek bennem, mint munkaerőben, szinte megbízhatatlannak látszottam.

Nem tudom kell e ezt erősíteni bennük, egy felmondás lebegtetéssel...

2012. márc. 22. 20:02
 5/5 A kérdező kommentje:
nem tudom mennyire biztos a hely, de hogy nem akarnak megint mást betanítani, az teljesen biztos, mert nagy herce-hurcával jár.
2012. márc. 22. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!