Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság mi számít hátránynak...

Manapság mi számít hátránynak a munkaerőpiacon Magyarországon és EU-tag lévén Európa szerte?

Figyelt kérdés
Nemrés múltam 29 éves,és érettségi után nem tanultam rögtön tovább hanem 2 évig dolgoztam egy multinál és két év alatt szereztem jogsit és középfokú nyelvvizsgát munka mellett.Mostanra diplomáztam le úgy,hogy mellé szereztem egy 2 éves szakképzést,és végig dolgoztam a nyári szüneteket,tehát pontosan tudom milyen keményen dolgozni.A munkáltatók furcsállják hogy 29 évesen vagyok frissdiplomás,de mint munkaerő,azért van tapasztalatom???
2012. márc. 22. 15:45
 1/1 anonim válasza:

Én most érettségizem, így azt tudom elmondani, amit az igazgatónk is elmondott:

Az ő fia tovább tanult azonnal, és bukás nélkül csinálta végig. Azt mondta, hogy amikor állás interjúra hívták, akkor abban a pillanatban felvették, ahogy meglátták, hogy csont nélkül végigcsinálta. Azt is mondta, hogy igen komoly hátrányban vannak azok a diplomások, akik nem mentek el azonnal továbbtanulni, vagy megbuktak, vagy mindkettő.

De ezt nagyban befolyásolja az is, hogy milyen szakon végeztél, mert ha pl vegyészmérnöki, akkor gondolom nem olyan hátrány, hogyha egyszer megbuktál, de "könnyebb" szakokon meg az is lehet, hogy óriási hátrány. Amúgy kezdj el munkát keresni, az a legegyszerűbb módja, hogy kiderítsd.

Bocs, hogy az igazgatónk véleményét írtam le és nem az enyémet, mivel nekem nincs, csak segíteni szeretnék :)

2012. márc. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!