Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent, mivel jár a...

Mit jelent, mivel jár a munkavállaló szempontjából, ha papíron nem a munkahelye alkalmazza, hanem "kölcsönzi" őt egy másik cégtől?

Figyelt kérdés

Álláskeresésben vagyok, az egyik fejvadász- és munkaerőkölcsönző cég kiközvetített egy állásinterjúra, aminek most az eredményét várom.


Közben elmondták, hogy a helyzet az lenne, hogy nem maga a munkaadó cég fog engem hivatalosan alkalmazni, hanem ez a fejvadászcég, és a munkaadó csak kölcsönöz engem.


Azt is elmondták, hogy ez az én szemszögemből semmit nem jelent, mert ugyanannyi lesz a fizu, a cafeteria, csak éppen a munkaszerződést, bérszámfejtést, egyszóval a papírmunkát ők végzik, és nem a munkaadó.


Tényleg ennyi?


2012. márc. 25. 15:52
 1/1 anonim válasza:
Nagyjából igen. A cafeteriát ilyenkor le szokták spórolni, ha Te még azt is megkapod, akkor szerintem vágj bele ha amúgy tetszik az állás. Igazából az a legnagyobb különbség, hogy a legtöbb multinál nagyon szabályozva van, hogy milyen körülmények között rúghatnak ki, bérmunkánál viszont ez nem játszik. Nem törvényszerű, de simán lehet, hogy lemaradásuk van és csak addig akarnak plusz munkaerőt alkalmazni, ameddig be nem hozzátok.
2012. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!