Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyat tudok csinálni, hogy...

Olyat tudok csinálni, hogy suli mellett dolgozok,18 év alatt?

Figyelt kérdés

Novemberben leszek 18. Jön az érettségi, meg minden, de csúnyán összevesztem apukámmal, mondtam neki, hogy nekem többet nem kell a pénze. Komolyan is gondolom.

Elvált szülők, gyerektartást nem fizet, mondván, hogy ő nem fizeti anyukám "ruházkodását" (alaptalan vádak, természetesen), ezért nekünk adja a pénzt. Aztán, ha én odaadom anyunak, hogy ne haljunk éhen, rajtam kéri számon, hogy hogy mertem odaadni. Elegem van, nincs szükségem erre.

Anyukám majd intézkedik gyerektartás-ügyben, de hiába az a plusz pénz, nincs pofám elkérni mondjuk ruhákra, vagy bármi másra, ha nem alapvető. Most nyáron is megpróbálok valami melót szerezni, de az a pénz biztos nem tart ki egész évben.

A kérdés adott, érdekelne, hogy ezt hogyan, hol tudom megoldani. Nehezíti a helyzetet, hogy a hétvégéim nem szabadok, és nem Budapesti, hanem vidéki vagyok. Egy nagyobb városban élek.


2012. márc. 28. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:

hivatalosan nem. max. feketén.

de ne akarj suli mellett dolgozni. érettségi rovására fog menni.

2012. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hétvégéid nem szabadok? Akkor hogyan akarod, munka után este?

18 év alatt nem vállalhatsz esti műszakot, tehát max. 10-ig dolgozhatsz.

Én bementem az összes diákszövetkezethez, az egyik kiközvetített a Tescoba. Ez elég rugalmas volt, dolgoztam egy héten 2-3 napot 18-24 között és hétvégén ahogy éppen volt munka.

2012. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

engem 16 évesen vettek fel egy ruhaboltba kisegítőnek:) utána már hétvégente is mentem suli közben

nézz körül plázákban esetleg

2012. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Valami hasonlóra gondoltam, amit a második írt. Például pesti ismerőstől (18 alatt) hallottam olyat, hogy raktáros. Rugalmas munkaidő, stb.

Hétvégén lenne a tanulás, meg a pihenés, délutánonként képtelen vagyok bármit kezdeni magammal gondolkodás-ügyileg, a házikkal viszont 1-2 óra alatt kész vagyok.

2012. márc. 28. 16:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem rugalmas munkaidőt akartam írni, elnézést. De gondolom így is érti mindenki, mire gondolok. Tehát hogy nem kell minden nap menni, hanem mondjuk egy héten kétszer, háromszor.
2012. márc. 28. 16:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Segíteni sajnos nem tudok ebben a témában, de sok sikert és kitartást kívánok az életben! :)
2012. márc. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!