Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként a munkaadó nem...

Pályakezdőként a munkaadó nem mondta hogy igényeljem a start kártyát?

Figyelt kérdés
lehet hátrányom belőle? 2 évig érvényes a kiváltástól, de mi van ha dolgozok és nem váltom ki? Próbaidőn vagyok, nem volt ráutaló magatartása se hogy érdekelné a start kártya, szóval milyen hátrányom származhat ha nem váltom ki? Esetleg előny?
2012. ápr. 3. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha már be vagy jelentve és még nem váltottad ki a START-kártyát, akkor már nem is teheted.

Egyébként Neked sem hasznod, sem előnyöd nincs belőle, valójában az a munkáltató számára jelent kedvezményt, mert lényegesen kevesebb járulékot kell fizessen a munkavállaló után.

Ha őt nem izgatta, akkor így járt, fizeti utánad a normál járulékot.

2012. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igen tudom hogy kedvezmény jár a számára, így viszont a 2 év az egész 25 éves koromig tart, tehét ha dolgozok nála fél évig és munkát váltok akkor a köv. munkaadónál nem 1,5 hanem 2 évig lesz érvényes? persze csak elméleti síkon hosszú távon tervezek csak sose lehet tudni...


Még nem vagyok bejelentve, próbaidőn vagyok, erről nem kelett volna papírt szerződést csinálni hogy próbaidőn vagyok?, mert így még hivatalossan regisztrált munkanélküli vagyok szerintem és amíg nem vesz fel ezen nem is változtatok jól teszem?

2012. ápr. 3. 17:54
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Attól még hogy próbaidőn vagy be kellett volna jelentsen. Ergo igen, szerződésnek is illene lennie. Tehát most tulajdonképp feketén dolgozol.


A START-kártya a kiállítás keltétől számított 2 évig érvényes, illetve max. 25 éves korig. Tehát ha most kiváltod és másnál elkezdesz dolgozni, akkor nem indul újra a bejelentésedtől a 2 év. Szóval ha 2 éven belül betöltöd a 25-öt, akkor akár ki is válthatod most, mert úgyis csak addig lesz érvényes. Ha viszont még több, mint 2 éved van a 25-ig, akkor csak akkor váltsd majd ki, ha találsz olyan munkahelyet, ahol be is jelentenek rendesen. Ebben az esetben majd csak jelezd a munkáltatónak, hogy Start-kártya kiváltására jogosult vagy és mielőtt munkába állsz kiváltod.

2012. ápr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Ja, hangsúlyozom, hogy a 25. éves korod BETÖLTÉSÉIG érvényes. Nem az egész évben, amíg 25 vagy!
2012. ápr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Ez esetben az első bejelentett munkanapod előtti napon váltsd ki. Így két előnyöd származhat a dologból: egyrészt egyezkedhetsz vele, hogy emelje meg a bruttód úgy, hogy neki is kicsit kevesebbet kelljen fizetnie (ezáltal nőni fog a nettód), másrészt ha netán két éven belül elbocsátana, start kártyával könnyebben felvesznek máshova.
2012. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

mondhatjuk azt hogy pont 2 év múlva leszek 25 mit tanácsolsz szóljak majd neki hogy van ez, és váltsam ki?


amúgy csak 4 órában fog foglalkoztatni, de 8 órában kell dolgozni, jó munka amúgy van egy fix és arra van jutalék, próbaidő után ígérte a bejelentést, mivel még nem volt állásom nem tudtam hogy próbaidő alatt is kell munkaszerződés, de volt rá egy erős gyanúm hogy kell, mostmár meg minek felhozni? az állás viszont tetszik.

2012. ápr. 3. 18:17
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem váltsd ki akkor. Hátrányod nem származhat belőle. Sőt, akkor tényleg ahogy a másik válaszadó írta, alkudozhatsz egy magasabb fixért, mivel úgyis kevesebbet kellene fizessen utánad.


Egyébként megkérdezhetem, hogy milyen munka ez? Hogy neked ennyire tetszik? Csak mert nekem speciel nem annyira tetszene, hogy 4 órára vagyok bejelentve, de 8-at dolgozzak, illetve a próbaidőre még csak be sem jelentenek. Meg amúgy a jutalékos munkákkal sincsenek jó tapasztalataim.

Persze eszem ágában sincs elvenni a kedved, az a lényeg, hogy szereted! Csak tényleg kíváncsi vagyok. :)

2012. ápr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ez elég tiszta sor. Feketén dolgozol, így a munkáltatód még kevesebb járulékot fizet utánad, mint a START-kártyával. Ezért nem mondta, hogy igényeld. :D
2012. ápr. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Próbaidőn is bejelentetten kell(ene) dolgoznod.

Legkésőbb a munkaviszony megkezdése előtti nap be kellett volna jelentenie a munkáltatódnak a NAV felé.

Ha van ügyfélkapud, a TB jogviszony lekérdezésénél meg tudod nézni, hogy be vagy-e jelentve (igaz, ez az adatbázis sem mindig pontos, előfordul, hogy bejelentettek, de a lekérdezésnél nem látszik)

A start kártyát csak akkor válthatod ki, ha nem volt még munkaviszonyod.

Az előnyöd az, hogy sok munkáltató szívesebben vesz fel olyat, akinek van startkártyája.

Az érvényessége 2 év a kiváltástól számítva, (függetlenül attól, hogy ez alatt az idő alatt dolgoztál-e, vagy sem) kivéve a felsőfokú végzettséggel rendelkezőket, náluk csak 1 év az érvényesség.

Nincs olyan, hogy maximum 25 éves korodig érvényes a kártya.

A kiváltásnál van korhatár: 25 év, illetve felsőfokú végzettség esetében 30 év.

Ha te a 25. szülinapod előtti napon váltod ki, akkor is 2 évig érvényes (ha nincs felsőfokú végzettséged)

[link]


Ha nem vagy még bejelentve, mondd meg a munkáltatódnak, hogy jogosult vagy start kártyára, és a munkaviszony bejelentése előtt igényelnéd.

Most fölösleges igényelned: 25 éves korodig megteheted, nem jár le a 25. szülinapoddal, csak a kiváltástól számított 2 év múlva; ha itt nem vesznek fel, csak kárba vész a jogosultsági idő (ráadásul a kedvezőbb része), ha pedig felvesz, előtte való nap még igényelheted.

2012. ápr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
Itt nem írják, de a 25 éves korhatár - középfokú végzettség esetén - tuti. Nemrég igényeltem, 23 éves elmúltam, és automatikusan a 25. szülinapomat írták a lejárat dátumához (ami másfél év, nem kettő).
2012. ápr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!