Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát válasszak?

Milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, és még nem döntöttem el, hogy minek tanuljak tovább. Azért mentem gimnáziumba, mert még nem tudtam, hogy mi legyek? Valami olyan szakmát szeretnék, ami sokat keres, és nem kell egész nap dolgozni. Van ilyen szakma? Régen vállalkozó szerettem volna lenni, de biztosan csődbe mennék, Szerettem volna még fényképész is lenni, de nem csinálok jó képeket. Most minek tanuljak tovább? A nyelvek nem az erősségem, de valamennyit tudok beszélni.
2012. ápr. 8. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Legyél parodontológus.
2012. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Tímár, abból kevés van.
2012. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 archon ***** válasza:
Fogtechnikus, pék, cukrász. És, ha ezek bármelyikében ügyes vagy, plusz nem döntöd el 17 évesen, hogy a nyelvek neked nem az erősségeid, nagyon szép jövő áll előtted.
2012. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

és mihez értesz? mi érdekel?

milyenek a jegyeid? milyen a kézügyességed? humán vagy reál beállítottságú vagy? szeretsz emberekkel foglalkozni vagy inkább magadnak való vagy? csapatmunkához hogy állsz hozzá?

írjál valamit magadról, mert így semmi tanácsot nem tudunk adni! hiába írom, hogy legyél gépészmérnök, ha hülye vagy a matekhoz vagy legyél cipész, ha kézügyességed nincs

2012. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad


Részben igaz amit mondsz részben nem.Informatikusnak tanulok és hülye vagyok a matikához és még a programozás sem az erősségem :D

Mindent lehet csak szorgalom kell és főleg h érdekelljen amit csinálllsz.

2012. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

76%-ossal értek egyet.


Utolsó válaszoló, az hogy hülye vagy matekból elég tág, nekem van egy hozzám képest zseni osztálytársam matekból, pedig én sem vagyok hülye matekhoz, de ötös nem leszek. Van egy másik ismerősöm aki magától tanult programozni és írt egy programot amit egy külföldi cég felvásárolt, na ő hozzá képest pedig a zseni matektársam is hülye.

2012. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor 75%-os én kb olyan szinten lehetek mint te.

Gimiben 5-ost évvégén csak más bizonyítványában láttam.

(nem mondom h most jó vok sőt,csak átt csusszanok a vizgákon,de nem is ez a lényeg-mert tudom h nem akarok programozóként(vagy legalábbis nem olyan helyen ami direkt erre van) dolgozni ezért annyira nem is zavar)

De ha vmi érdekell azt csinállni kell, tanulni,amit szeretsz azt könnyebben tanulod.

2012. ápr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 $ € Ž ***** válasza:

"Valami olyan szakmát szeretnék, ami sokat keres, és nem kell egész nap dolgozni."


Az a baj, hogy mindenki ilyet akar. De elmondom a nagy titkot.


A suli lényege nem az, hogy te megcsinálsz valamit, akkor BUMMM, máris az arcodba robbannak a legjobb munkák, és te egyből a csúcson vagy. Az iskola lényege egy gondolkodásmód kialakítása, amit neked át kell ültetned a gyakorlatba őket.


Az, hogy te ezt milyen jól csinálod, és milyen emberi képességeid vannak, mind intellektuális, mind érzelmi, ezek fogják eldönteni, hogy meddig tudsz jutni a ranglétrán. De először mindenki lejjebb kezdi.


Szóval inkább azt írd le, hogy mi érdekelne. Egészségügy, gazdaság, műszaki dolgok, művészet, jog, valami.

2012. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát utolsó te nagyon álom világban élsz. Senki sehova nem kerül, aki ma Magyarországon a ranglétra alján kezdi vagy ott marad élete végéig vagy kirúgják előtte. Esetleg az embereknek a 20-30 % a van olyan helyzetben, hogy feljebb kerüljön, ezeknek is a 15% minimális előre jutásban részesül.

Sajnos minden össze függ mindennel, a mostani fiatalokon látszik, hogy a szüleiknek nincs elég ideje rájuk. Ez megmutatkozik a iskolában, majd végül az új generáción akik kikerülnek egy semmire sem jó papírfecnivel a kezükben amit akár WC papírnak is használhatnak. Tucatjával állnak sorba érettségivel rendelkező fiatalok gyáraknál, akinek meg volt egy csöppnyi esze tovább ment tanulni, hogy 4-5 évvel később érje el a sorsa és ne érettségivel, hanem diplomával végezze ugyan azt a munkát.

Úgy, hogy az iskola azért van, hogy életképes embereket neveljenek ki, akik képesek dolgozni, csak erre lehetőség nincs.

2012. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

""Valami olyan szakmát szeretnék, ami sokat keres, és nem kell egész nap dolgozni."


Az a baj, hogy mindenki ilyet akar."


Hát itt a gond, ez egyáltalán nem gond. Egy embernek kijárna ez.

2012. ápr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!