Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bécsben 2100 euró mennyire...

Bécsben 2100 euró mennyire számít jónak, ha nekem kell lakást bérelni és ehhez jön a rezsi, megélhetés?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Bruttó vagy nettó?


Egyébként az, ha nettó, akkor nagyon jó fizetés, én is ekörül kapok. Mivel Bécsben nincsenek kimondottan rossz környékek, ezért gyakorlatilag bárhol lakhatsz.(Talán a 10. kerületet kivéve.) A lakbér+rezsi olyan 500-600 €, a tömegközlekedésre elmegy cca. 50 €, a kajára pedig szerintem kell olyan 250-300 €, a szórakozásra cca. 150-170 €, de ha sokat bulizol akkor ennél több is akár. Ennyi pénzből bőven jut mindenre amire kell, ez már kellemes fizetés. Én nettó 2075 €-t keresek Bécsben, gyakorlatilag annyit költök, mint amennyit az előbb felsoroltam. Bár nekem kajára több el szokott menni, mint 300 €, mert én nem főzök, hanem készen veszem a kaját, illetve sokszor rendelek.

2012. ápr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én Németországban élek és havi 1200-t keresek nettóba. Ez elég. Kb. a felét félre tudom tenni belőle. Miért fizetnek 2100-at, ha meg lehet kérdezni, amiért szállást is kapsz? Ha nettó, akkor gyanúsan magas kétkezi munkáért- bár lehet, hogy orvos vagy, azt nem írtad.
2012. ápr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
neki kell szállást bérelni plussz rezsit fizetni, tehát nem kap szállást. Amugy nem tudom h mennyire lehet megélni belőle, Én a határ mellett lakom és heti 5x9 órát járok gyárba dolgozni havi netto 1700ér. Napi 10km oda és 10km vissza az út, átszámolva ftra ez kb 500 ezer, ebből elmegy 15 benzinre, 50 kajára (egyedül élek) 35 bulikra+ olyan átlagba 60-70 számlákra(Viz gáz villany telefon TV internet) Kocsit és lakást kaptam szüleimtől, olyan havi 330 körül igy félre tudok tenni. Van ismerősöm aki bécsben lakik, neki 600 euró a lakás+rezsi átlagba.
2012. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!