Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova érdemes önéletrajzot...

Hova érdemes önéletrajzot küldeni?

Figyelt kérdés
Küldözgetem a professional, monster stb oldalakon lévő hirdetésekre, de nem válaszolnak. Nézegetem a plázák oldalait hogy van-e hirdetés, 1-2 re tudok is így jelentkezni, de az sem az igazi + alig van felvétel. A környező cégekhez: Bosch (csak mérnököket keresnek a honlapjukon) vagy a Tescoban sincs felvétel de attól még elküldjem az önéletrajzom? Protekció nélkül egyre inkább úgy érzem elvesztt vagyok...
2012. ápr. 10. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Detto detto detto így érzem magam sajnos!:( A protekció nagy úr az biztos. Én sem tudok mihez kezdeni.
2012. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sőt tudod nálam az a vicc, hogy egy helyre lett volna protekcióm, mondta is az ismerős hogy próbál engem "nyomatni" de még így sem vettek fel... Jó mondjuk megmondta ott az aki interjúztatott hogy fiatal vagyok, és nincs tapasztalatom 22 éves vagyok.
2012. ápr. 10. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg a gerilla önéletrajzot hátha tényleg kitünsz vele ahogy igérik és érdekesebbnek tünsz majd.
2012. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én küldeném, CV online-on találtam melót. küldözgetsd csak, az nem árthat. valahova majd csak behívnak. Sok sikert mindkettőtöknek!
2012. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Ne keseredj el! Én akkor is folyamatosan frissítem és küldöm, mikor van éppen melóm. Most is és jön is ajánlat, most váltok éppen a következő héten egy jobban fizetőre, jobb munkarenddel és bejárást is fizetik. Ne add fel. Ja és nem csak oda küldj ami a szakmába vág, hanem oda is ami nem feltétlenül a végzettségednek megfelelő, de szívesen csinálnád. Ehhez írj külön motivációs levelet, hogy tisztában vagy azzal, hogy a tanulmányaid nem a pozícióra szólnak, de érdekel, és hajlandó vagy tanulni is azért, hogy csinálhasd stb.
2012. ápr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elárulok valamit.


Egyik nap megjelent egy hirdetés, én másnap írtam oda és küldtem az önéletrajzomat. Harmadnapra jött a válasz, hogy sajnos már betöltötték az állást. Aki ezt a szabványlevelet küldte, láthatóvá tette a címzetteket, és több mint 400 embernek küldte el ugyanazt(volt közte Kalányos nevű is, gondolom sok esélye volt...).


Tehát ezek az arányok, 1 hét alatt az 1000 jelentkező is összejöhet. Nyilván így a munkáltatók már félnek hirdetni, és biztos lehetsz abban, hogy nincs kapacitásuk ennyi önéletrajzot átnézni. Innentől kezdve még ha a munkáltató nem is szeretné, akkor is a kapcsolatok fognak dominálni, még ha előre nem is volt tisztázva, 400 emberből biztosan ismer 1-2-t, az ő önéletrajzukat majd megnézi.


Természetesen ha szakképzettség kell a melóhoz, vagy X év szakmai tapasztalat, akkor csökkenhet ez a szám akár 50 alá is. Ahová végül engem épp most vesznek fel, oda csak 27 ember jelentkezett.


De ettől még azt ajánlom, írjál. Egy tipp, ha mondjuk bolti eladónak jelentkezel, ne csak e-mailben küld az önéletrajzod, nyomtasd ki és keresd fel vele a boltot, így elképzelhető, hogy bele is néznek.

2012. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Elárulok valamit.


Egyik nap megjelent egy hirdetés, én másnap írtam oda és küldtem az önéletrajzomat. Harmadnapra jött a válasz, hogy sajnos már betöltötték az állást. Aki ezt a szabványlevelet küldte, láthatóvá tette a címzetteket, és több mint 400 embernek küldte el ugyanazt(volt közte Kalányos nevű is, gondolom sok esélye volt...). "


Én is elárulok valamit.


Nem véletlen hogy ilyen levelet kaptál vissza. Ez fejvadász taktika, hogy arra a pozira NE jelentkezz többet, mert a tanácsadó cég szerint nem vagy esélyes a többi cégnél sem. :)


Az ilyen állásokra megvan már a jelölt de a törvény előírja a hirdetést, és így dobják ki a valóba jelentkezőket. Gondolj bele, egy állásra hogy jöhetne össze 1 nap több mint 400 ember... :) Pláne ha közvetlenül a munkaadó hirdet ami egyre ritkább a tanácsadó cégek szaporodásával. Bekerültél egy fejvadász trükkbe ennyi. Általában a munkaadóhoz már egy szűrt lista jut el, pontosan annyi jelölttel amennyire megbízást ad a tanácsadó cégnek.

2012. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!