Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejelentett 8 órás munkára...

Bejelentett 8 órás munkára fizethetnek 52000 forintot nettóban? Nem kell megadni a kötelező minimálbért? Vagy ha órabérben van az alkalmazott ez nem számít?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Órabérnél is jár a kötelező minimálbér egy órára eső része, vagyis a minimálbér alatt nem jöhet ki a fizetésed, ha 8 órára be vagy jelentve. Vagy egyáltalán nem jelentett be a munkáltatód, vagy csak részmunkaidőre. Persze ez csak akkor igaz, ha heti 40 órában dolgozol. Ha megbízási szerződéssel vagy, és nem minden nap kell menned, akkor kijöhet ennyi.
2012. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Napkiraly ***** válasza:
51%
az a baj hogy az emberek elmennek ennyiért dolgozni,ezért van pofájuk ennyit adnni
2012. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos más lehetőség nincs Napkirály ennyi. Nem kéne annyira a vállalatok seggét nyalogatni és orba szájba támogatni őket. Szánalmas..Létezik a munkatörvénykönyve amit 5 multinál 5-nél be nem tartanak. Ez vajon kinek a hibája? Nem a munkavállalóé.
2012. ápr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Napkiraly ***** válasza:
Részben igazad van, de nekem 52ezer forintot kínálnának 8 órás munkáért, akkor ha jó kedvem lenne kiröhögném őket, rosszabb esetben az asztalt rájuk borítanám. 22ezer forint a szociális segély, 30ezer forintot pedig (napi ezer forint) össze lehet kaparni, mondjuk elmész virágot árulni az aluljáróba vagy akármi. A probléma az vele, hogy 52ezer forint semmire nem elég, ha abból indulok ki, kajázás napi egy ezres, az 30 napra 30ezer. Utazz mondjuk fos békávéval, az havi 10, marad 12ezred rezsire?
2012. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem most vettek fel ha minden igaz, 6 órába 35.000nettóért!

Mert Én vagyok a "megbízható ember" az önkormányzatnál...Ha nem vállalom,akkor még azt a kis 22ezret is megvonják Tőlem,amit az előttem szóló írt. Tehát,van más választásom?

2012. ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Napkiraly ***** válasza:
öregem, ez rosszabb mint afrika
2012. ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!